Marc Fromager előadást tart Pécsen a keresztényüldözésről

Hazai – 2017. február 19., vasárnap | 13:00

Március 2-án 18 órai kezdettel a pécsi Magtár Látogatóközpontban könyvbemutatóval egybekötött előadást tart Marc Fromager, az Aide á l'Église en Détresse (AED) nevet viselő intézmény párizsi központjának igazgatója a Közel-Keleten és a világ más tájain élő keresztényeket sújtó üldözésről.

Az Aide á l'Église en Détresse (Segítségnyújtás az Üldözött Egyháznak) pápai jogú világi intézményt 1947-ben alapította egy holland szerzetes. A szervezet fő tevékenységi területe kezdetben Kelet-Németország és Kelet-Közép-Európa volt, ma Latin-Amerikában, Afrikában, Ázsiában és a Közel-Keleten folytat meghatározó tevékenységet. Célja az üldözött vagy bajban lévő keresztények segítése, támogatása a világ különböző pontjain. 

Az előadás témája túlmutat a címben megjelölt földrajzi kereteken: a szakember beszél majd a világ más területein megfigyelhető egyházellenes jelenségekről, a keresztények üldözéséről Ázsiában, de érinteni fogja az egyre inkább elvilágiasodó Európa problémakörét is. A franciául elhangzó gondolatokat tolmács fordítja magyarra, az előadás után a magyar nyelven megjelent könyvet is meg lehet vásárolni.

* * *

Az AED kizárólag adományokból tartja fenn magát, évente több mint 5 ezer projektet támogat anyagilag 150 országban, együttműködve a helyi egyházi közösségekkel. Néhány éve az iraki és szíriai menekültek segítésében is aktívan részt vesz, kétévente jelentést készít a keresztények helyzetéről a világban.

A párizsi központ igazgatója, Marc Fromager rendszeresen tart előadásokat, szerepel különböző médiumokban, a francia katolikus rádióban állandó jegyzete van. 2015-ben Franciaroszágban megjelent Guerres, pétrole et radicalisme: les chrétiens d'orient pris en étau című kötetében (a könyv a Kairosz Kiadó gondozásában a közelmúltban magyarul is megjelent Háborúk, olaj és radikalizmus – A satuba fogott keleti keresztények címmel) őszinte tisztánlátással tárja fel és adatokkal támasztja alá a közel-keleti válság tényeit és politikai gyökereit. Látásmódja szerint a keresztények és a többi kisebbség helyben maradását kell segíteni, a Közel-Keleten kell békét teremteni.

Forrás és fotó: Pécsi Egyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria