Külhoni
június 26. | 14:38Krisztus, a gyógyító – Idén is megszervezték a keresztény orvosok találkozóját SzatmárnémetibenHatodik alkalommal szervezte meg a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye Kórházpasztorációs Irodája a keresztény orvosok találkozóját június 20-án Szatmárnémetiben, a Megmaradás Házában. Az idei alkalom mottója – amely egyben az ígéret évének mottója is – a „Veled vagyok” (Iz... »június 26. | 9:38Baán Izsák OSB vezette a Nagybecskereki Egyházmegye papjainak rekollekciójátA Nagybecskereki Egyházmegye papjai június 24-én rekollekcióra gyűltek össze a nagybecskereki püspökségen. A lelkinapon Baán Izsák OSB, a bakonybéli Szent Mauríciusz Monostor konventuális perjele tartott előadást, A zsolozsma és a személyes imádság – Hűség a kicsiben... »június 25. | 16:38Ötszáz zarándok érkezett Budapestről a częstochowai kegyhelyre a Fekete Madonna-zarándokvonattalMintegy ötszáz zarándok indult el június 22-én, hétfőn Budapestről Lengyelországba, az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend, a pálosok által létrehozott częstochowai Szűz Mária-kegyhelyre a Fekete Madonna-zarándokvonattal. június 25. | 11:08A bizalom útját válasszuk! – Végzősök ünnepe a kolozsvári egyetem 30 éves teológiai karánA kolozsvári Szent Mihály-templomban június 20-án adtak hálát az elmúlt egyetemi évekért és zárták le ünnepélyesen tanulmányaikat a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) idén 30 éves Római Katolikus Teológia Karának alap- és mesterképzést végzett hallgatói. A hálaadó szentmisét... »június 25. | 9:44Partiumi biciklis zarándoklat Szent Lászlótól Szent IstvánhozBiciklis zarándoklat indult Szentjobbra június 20-án a nagyváradi egyházmegye fiataljaival, a Szent László király által alapított püspökség udvarából. Böcskei László megyéspüspök áldását követően a résztvevők mintegy negyven kilométert tettek meg a... »június 24. | 14:43Szamosújvári örmény értékek – Nemzetközi konferenciát tartottak KolozsváronAz erdélyi örmények története és kulturális öröksége állt annak a nemzetközi konferenciának a középpontjában, amelyet június 11–12-én rendeztek Kolozsváron. Az alábbiakban Bodó Márta beszámolóját ajánljuk olvasóink figyelmébe, ami a kolozsvári Szabadság napilap... »június 24. | 10:37Ősszel adják át a szentjobbi zarándokközpontotAz Országos Helyreállítási Terv keretében elnyert 13 millió lejből a 2022-ben megkezdett munkálatok során kívül-belül megújult az egykori apátsági épület és a plébániatemplom Szentjobbon, valamint feltárták a késő reneszánsz várfalak egy részét is. A Nagyváradi Római Katolikus... »június 24. | 9:00Lelkigyakorlattal készültek a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János-templom búcsúünnepéreJúnius 22-én, hétfőn vette kezdetét a kétnapos lelkigyakorlat, amelynek során a marosvásárhelyi belvárosi plébánia közössége a Keresztelő Szent János tiszteletére fölszentelt templom búcsúünnepére készül. A lelki felkészülést az este 6 órától kezdődő szentmisék keretében... »június 23. | 15:11Magyar bencés trilógia – Előadás-sorozat a szentszéki magyar nagykövetségenMagyarország szentszéki nagykövetsége Trilogia Benedettina Ungherese – Magyar bencés trilógia címmel előadás-sorozatot indított a bencés hagyomány szellemi és kulturális gazdagságának bemutatására. Elsőként Bingeni Szent Hildegárd békéről szóló tanítása, a második... »június 23. | 14:20Szent Ferenc ereklyéjével gazdagodott a székelyudvarhelyi ferences templomJúnius 13-án, Páduai Szent Antal emléknapján a Tamás József nyugalmazott gyulafehérvári segédpüspök által vezetett ünnepi liturgia végén helyezték el Assisi Szent Ferenc ereklyéjét Székelyudvarhelyen, a barátok temploma Szent Ferenc-oltárában.június 22. | 16:02Szerbiai és horvátországi egyházmegyék hitoktatóinak szerveztek közös lelkinapot DiakováronA Szabadkai, a Nagybecskereki és a Szerémi Egyházmegye, valamint a Diakovár-Eszéki Főegyházmegye hitoktatóinak szervezett közös lelkinapot a főegyházmegye június 20-án a horvátországi Diakováron (horvátul Đakovo).június 22. | 12:59Elsősorban az Úristent jöttünk ünnepelni – Pogány István plébános ezüstmiséje MunkácsonPogány István plébános papi szolgálatának 25. évfordulója alkalmából június 16-án hálaadó szentmisére gyűltek össze a hívek a Tours-i Szent Márton-székesegyházban. Az ezüstmisén Lucsok Péter Miklós OP megyéspüspök, az egyházmegye papjai, számos vendégpap, valamint István atya... »június 22. | 9:01Gyulafehérváron találkoztak a gyakorlati éves kispapokat kísérő plébánosokA gyakorlati éves kispapokat kísérő plébánosok és a szeminárium elöljáróinak éves találkozóját tartották június 16-án Gyulafehérváron.június 20. | 13:31A Pápai Magyar Intézetbe látogatott a Klérus Dikasztériumának prefektusaTörő András rektor meghívására a Pápai Magyar Intézetbe (PMI) látogatott Lazarus Jo Hungszik bíboros, a Klérus Dikasztériumának prefektusa. A június 2-i személyes hangvételű találkozón az intézetben lakó papok közvetlen párbeszédet folytathattak a bíborossal.június 19. | 18:18Magyar papoknak tartottak lelkigyakorlatot a római Szent István HázbanJúnius 15–19-ig, hétfőtől péntekig a római Szent István Ház papok számára szervezett lelkigyakorlatnak adott otthont. Az elmúlt években teljesen megújult, Róma zöldövezetében fekvő zarándokház hagyományteremtő szándékkal indította útjára ezt a kezdeményezést, amelynek célja,... »június 19. | 15:40Te Deummal zárták az akadémiai évet a Pápai Magyar IntézetbenSzentháromság vasárnapjának hétvégéje, május 29–31-e az elmúlt akadémiai évért való hálaadás jegyében telt a római Pápai Magyar Intézet (PMI) közössége számára.június 19. | 13:11Sokszor láthatatlan, de fontos szolgálat – Sekrestyések lelkinapját tartották CsíksomlyónA Gyulafehérvári Főegyházmegye negyedik alkalommal szervezte meg a sekrestyések lelki- és szakmai napját június 17-én Csíksomlyón, a Jakab Antal Házban, amelyen több mint hatvan résztvevő volt jelen a különböző főesperesi kerületekből.június 18. | 14:47Szent Benedek közbenjárását kérték a békéért MunkácsonSzent Benedek ereklyéjének jelenlétében mutattak be szentmisét a békéért Munkácson, a Tours-i Szent Márton-székesegyházban június 14-én. A szentmise főcelebránsa Lucsok Miklós munkácsi megyéspüspök volt. Koncelebrált Hortobágyi Arnold OSB és Pogány István munkácsi... »június 18. | 9:47Mindig Jézus és Mária Szívéhez tartozni – Papi jubileumot ünnepeltek TemesváronCordi Iesu et Mariae semper – Mindig Jézus és Mária Szívéhez tartozni. Ezzel a jelmondattal indult el negyven évvel ezelőtt Jäger Béla plébános papi szolgálata, és ezzel a hűséggel áll ma is Isten és az Egyház szolgálatában. Jubileumát szentmise keretében ünnepelték június 14-én,... »június 17. | 19:45Visszatalálni a középponthoz – Jézus Szívének ajánlották az egyházmegyei búcsút SzatmárnémetibenA Szatmári Római Katolikus Egyházmegye június 14-én, az ígéret évének első szakaszában ünnepelte a Jézus Szíve egyházmegyei búcsút. A koncelebrált ünnepi szentmisét a székesegyház előtti téren mutatta be Schönberger Jenő szatmári megyéspüspök, amelyre az egyházmegye minden... »

tovább »