A 300 négyzetméteres önálló bázison helyet kapott a speciális eszközök raktára, nagy közösségi tér, és a gyakorlatozáshoz is megvannak a feltételek.
Szakmai és közösségi szempontból is fontos lépést jelentett a Vészhelyzetkezelési Munkacsoport életében az önálló bázis, melyet a házszentelő ünnepségen Eredics Gergő érseki titkár áldott meg. A lelkipásztor arra mutatott rá, hogy a vészhelyzetek idején, amikor a Szeretetszolgálat szakemberei „munkához látnak”, az mások életének talán a legrosszabb napja. A szolgálat során egy-egy dolgosabb napon fontos tudni, hol lehet töltekezni. Ilyen töltekezőhely, oázis lehet ez a bázis is, mutatott rá. A munkacsoport tagjaival és önkénteseivel együtt ünnepelt Bálint Istvánné, Bicske polgármestere, Szemlits Gyula, a bicskei tűzoltók rajparancsnoka és Nagy Ferenc, az MMSZ egészségügyi szakterületi vezetője.
Bálint Istvánné köszöntőbeszédében úgy fogalmazott, hogy jól esik látnia, milyen szépen született újjá az egykori menekülttábor, ahol ő maga is gyakran dolgozott. A 300 négyzetméteres, többfunkciós, pihenőszobával és zuhanyzóval felszerelt helyiségben nyugalmi időszakban továbbképzéseket és csapatépítő tréningeket tartanak, katasztrófahelyzetben pedig irányítási központként működik, mondta Renner Ágnes, a Vészhelyzetkezelési Munkacsoport egészségfejlesztő munkatársa. Hozzátette, hogy az épületet tavaly kezdték el berendezni, és mostanra jutottak el odáig, hogy a közösség otthonaként tekintenek rá.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat megalapítása óta kiemelt figyelmet szentel a veszélyhelyzetbe kerültek megsegítésére, a katasztrófákhoz kapcsolódó humanitárius segítségnyújtásra. A segélyszervezet azóta is jelentős részt vállalt az országos és a helyi szintű rendkívüli események – árvizek, földrengések, viharkárok, ipari katasztrófák – következményeinek enyhítésében. Feladatköre kiterjed a polgári lakosság védelmére csakúgy, mint a védekező állomány támogatására. A szakszolgálat működése azonban nem korlátozódik Magyarország területére.
A Vészhelyzetkezelési Munkacsoport állandó munkatársakból és felkészített önkéntesekből áll. Katasztrófákhoz kapcsolódó pszichoszociális szemléletű segítségnyújtásukat mindig a felmerülő valós igényekhez igazítják. Tevékenységeik a lelki elsősegélynyújtástól a kitelepítettek befogadóhelyen való elhelyezésén át az egészségügyi ellátásig és a tábori mobilkonyha üzemeltetéséig széles skálán mozognak.
Forrás: Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Fotó: Bélik Bence
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria