Ceglédbercelen mindhárom találkozás az aktuális tanítás meghallgatásával, majd a közösség egyik tagjának tanúságtételével kezdődött. A kiscsoportos beszélgetések során személyes élmények és a közösségi élet kihívásai is szóba kerültek. Az „Élő kövek” alkalmak bensőséges légkörét a közösség fiatal tagjai által vezetett zenés dicsőítés erősítette.
Az eddigi alkalmak segítették a résztvevőket abban, hogy megtapasztalják a közösségben megélt hit erejét. Sasvári Balázs jubileumi küldött így fogalmazott: „Az »élő kő« számomra azt jelenti, hogy a hit nem csupán egy elméleti vagy hagyományokon alapuló dolog, hanem valóságosan formálja az életemet és a közösségemet. Egy élő kő nem önmagában áll, hanem más kövekkel együtt épít – egy házat, egy templomot, egy közösséget. Ez arra hív, hogy aktívan jelen legyek az Egyházban és a közösségemben, ne csupán szemlélőként, hanem olyan emberként, aki hozzájárul annak növekedéséhez: úgy gondolom, erre remek lehetőséget nyújtanak a katekézisalkalmak.”
A kosdi Árpád-házi Szent Erzsébet egyházközségben a harmadik alkalom Farkas László atya tanításával kezdődött. A zenei szolgálatot a LIM ének- és zenekar biztosította. Ez alkalommal kihelyezték az egyházközségi címer pályázatának nyertes alkotását is.
A vecsési Irgalmas Jézus-plébánián a találkozás szentségimádással kezdődött. Előadással, majd beszélgetéssel folytatódott. Annak ellenére, hogy nem mindenki ugyanabban gondolkodik, a nyílt kommunikáció igen biztató irányok felé mutat. A résztvevők az egyszerűségre törekedtek, hogy minél tisztábban láthassanak és gondolkodhassanak a közösségükről az ajánlott kérdések mentén.
Gyálon minden alkalommal nagy hatással volt a hívekre az elhangzott tanúságtétel. A kiscsoportos beszélgetések során őszintén tudták megosztani egymással gondolataikat. A találkozásokat imádsággal zárták egymásért és a közöség épüléséért.
Monoron a harmadik találkozás meghirdetésekor kérték a résztvevőket, hogy vigyenek magukkal egy-egy követ, és írjanak rá egy Eucharisztiához kapcsolódó igehelyet. A kavicsokat az oltárhoz vezető úton helyezték el. Minden kő különböző, mint ahogyan minden ember egyedi – így alkotunk egymással közösséget, amit az Eucharisztia kapcsol eggyé. A begyűjtött kövek hátoldalára betűnként a következő szentírási részletet írták fel: „Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, annak örök élete van.” (Jn 6,54) Ez az út vezet Isten dicsőségébe, az örök életbe.
A fóti Gondviselés Óvodában és a nagymarosi plébánián is már három alkalmat tartottak idén.
Vácon, a Barátok templomának közösségében már két alkalom volt hagyományosan a gyerekmise után. Amíg a felnőttek az előadásokat hallgatták meg, addig a gyerekeknek foglalkozást szerveztek. A találkozások jó hangulatú ebéddel zárultak.
A szolnoki Jézus Szíve-plébánián minden alkalom közös Szentlélek-hívó énekkel kezdődött. A kiscsoportos feldolgozás során az alábbi témák merültek fel: kiemelten fontos egy közösséghez tartozni, és ahhoz, hogy megmaradjon az egység a közösségben, különböző erények szükségesek. Átbeszélték azt is, hogy ki-ki mit tesz a közösségért, az egység „gyümölcseiért”. Az alkalom szentségimádással, majd szentmisével zárult.
Gödöllőn azért volt különleges a második találkozás, mert a téma előadója, Finta Zsolt diakónus a plébánián szolgál. Így az előadást nem videóról nézték meg, hanem őt hallgatták meg személyesen.
Nagyvarsányban és Kiskunlacházán is két alkalommal találkoztak már a hívek.
Salgótarjánban a jubileumi felkészülés második évét a közösségben való tudatosabb részvétellel kezdték. Az elmélkedések mentén az egység építésében lehetőséget teremtettek a már évtizedek óta működő kisközösségeknek és az újonnan indított Alpha kurzusnak is.
Az „Élő kövek” sorozat jó alkalom arra, hogy a kisközösségek és a különböző szolgálatot teljesítő csoportok tagjai, generációi találkozzanak, és jobban megismerjék egymást. Találkozások öröme töltötte be a felújított plébánia közösségi terét. Családias légkörben nézték meg Marton Zsolt megyéspüspök elmélkedését, majd Kis Boglárka jubileumi küldött tanúságtételét hallgatták meg a keresztény közösség fontosságáról, a nehéz helyzetekben megnyilvánuló megtartó erejéről. Közös dicsőítés után a program kötetlen beszélgetéssel zárult.
A vasadi, dömsödi és a börzsönyaljai egyházközségek hívei is megtartották első találkozásukat.
Forrás és fotó: Váci Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria