Céljuk továbbá, hogy ezt a szemléletmódot átvigyék a közgondolkodásba és a közbeszédbe minden az életvédelemben prioritást élvező témakörben.
Az alapítók: Aquinói Szent Tamás Közéleti Egyesület, Axióma Központ, Bálint Balázs, Bartos Mónika, Civil Összefogás Fórum, Együtt az Életért Egyesület, Emberi Méltóság Központ, ERGO – Európai Regionális Szervezet, Fábry-Ivicz Péter, Jó, hogy vagy! Életvédők Szövetsége Ifjúsági Csoport, Kecskemét-Széchenyivárosi Közösségépítő Egyesület, Keresztény Értelmiségiek Szövetsége, Magyar Asszonyok Érdekszövetsége, Magyar Bioetikai Társaság, Magyarok Európában Egyesület, Móczár Gábor, Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület, Nyéky Kálmán, Pál Ákos Bertalan, Pálmai Tamás, Sárospatakiné Szilágyi Gyopárka, Szent István Intézet, Szigetvári Zsuzsa, Védett Társadalom Alapítvány.
Az együttműködők az alábbi 10 pontban fogalmazták meg együttműködésük alapelveit:
1. Az emberi élet megkérdőjelezhetetlen érték
2. Az ember személyi méltósága feltétlen
3. Az életvédelem alapja a szeretet, és nem az ítélkezés
4. Az emberi életet minden veszéllyel szemben óvjuk és védjük
5. Az élet kezdete a fogantatás: a férfi és a női ivarsejt egyesülése
6. A személyes élet kibontakozásának feltétele a szeretetből fakadó elköteleződés
7. Az élet védelme mindannyiunk felelősége
8. Az életvédelemmel kapcsolatos véleményünk természettudományos tényeken alapul
9. Bár biológiájában hasonló, az ember más létrendbe tartozik, mint az állatok vagy a növények
10. Segíteni kívánunk mindenkit, hogy elkötelezett legyen az élet védelmében
Az együttműködéssel kapcsolatos feladatokat, a Jó, hogy vagy! Életvédők Szövetsége Adminisztrációs és Koordinációs Irodája látja el, amely a +36 70 904 5237-es telefonszámon, illetve az info@johogyvagy.hu e-mail-címen érhető el.
A sajtótájékoztató moderátora, Szőnyi Kinga elmondta, hogy az ő elnökletével vezetett Magyar Asszonyok Érdekszövetsége, mint Kárpát-medencei ernyőszervezet, a nők és gyermekek érdekvédelme miatt tartja fontosnak a kezdeményezéshez való csatlakozást, és az azzal kapcsolatos programokról való tájékoztatást a Kárpát-medence-szerte jelen lévő tagszervezeteik számára.
Szigetvári Zsuzsa, a Keresztény Családi Centrum Koordinációs Központjának vezetője kiemelte, hogy hét éve segítik a gyermekáldásra váró párokat – nem csupán a testi problémákat kivizsgálva, hanem unikálisan, klinikai szakpszichológus bevonásával, a párkapcsolati problémák feltárásával, a kivizsgálás teljes időszakát támogató személy által végigkísérve.
Pálmai Tamás Békés városban szolgáló orvos kiemelte, hogy háziorvosként a közéleti szerepvállalás elengedhetetlen. Ennek jegyében vesz részt a szövetség munkájában. Véleménye szerint életvédőként a szeretetet gyakorolva, pozitív gondolat mentén, az életre igent mondva kell munkálkodni azon, hogy közösen, elkötelezetten elérjük céljainkat az élet védelme érdekében.
Hortobágyiné Nagy Ágnes örül a szövetséghez való tartozásnak, ugyanis meggyőződése, hogy közösségben egymás értékei, érdemei felerősödnek. Személyes tapasztalatai, érintettsége okán kezdett el foglalkozni az életvédelemmel, és hozták létre a „Boldogabb családokért” családi életre nevelés iskolai programot a Kecskemét-Széchenyivárosi Közösségépítő Egyesület keretében.
A Jó, hogy vagy! Életvédők Szövetsége Ifjúsági Csoportja nevében Vejkey Dalma hangsúlyozta, hogy az ifjúsági csoport a korosztályuk számára megfelelő nyelven, illetve az ő kommunikációs platformjaikon igyekszik a megfelelő üzeneteket eljuttatni. Ennek érdekében podcastot készítenek, melyben meghívott szakértőkkel, vendégekkel járják körül az életvédelem különböző témáit. Továbbá életvédő társasjátékkal és kisfilmekkel is készülnek.
A sajtótájékoztató végén Balás Benedek grafikusművész bemutatta a szövetség logóját. Az összefonódó közök szimbólumával kapcsolatban elmondta, hogy „az egybefonódó forma az összekapcsolódást, az együtt gondolkodó szövetséget fejezi ki. Együtt erősek vagyunk. Egy kötelet még el lehet tépni, de egy összekötött kötélfonatot nem. Az összefont kötél hasonlatos összetartó közösségeinkhez, a család, a barátság, a nemzet összetartozása is ilyen.”
Forrás és fotó: Aquinói Szent Tamás Közéleti Egyesület
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria