Második alkalommal tartottak nyílt napot a gyulai campuson, hogy ezáltal is népszerűsítsék a szegedi Gál Ferenc Főiskola itt folyó képzéseit. A résztvevőket Fodor Lajos dékán köszöntötte, aki elmondta, hogy a gyulai felsőoktatás huszonöt éves múltra tekint vissza: az első évfolyamok a három alapspecializáción 1993-ban indultak el.
Az intézmény tavaly csatlakozott a szegedi Gál Ferenc Főiskolához. Fodor Lajos kiemelte, míg a magántulajdonban lévő felsőoktatási intézményekben jellemzően a diákok saját költségükön tanulhatnak, a gyulai karon állami finanszírozású képzések indulnak mindhárom alapszakon.
A főiskola igen népszerű ápoló szakirányáról Párduczné Szöllősi Andrea beszélt az érdeklődőknek. Elmondta, az ápolás és betegellátás alapszak nappali és levelező képzése gyakorlatorientált, a gyakorlat helyszíne a szomszédos Pándy Kálmán Kórház. A kurzusokon nagy hangsúlyt fektetnek a személyiségfejlesztésre, a hivatástudat és az empátia elmélyítésére is, azzal a határozott céllal, hogy a leendő ápolók megtanuljanak kommunikálni a páciensekkel.
Párduczné Szöllősi Andrea ismertette a diplomaszerzés követelményeit, valamint a felvételi eljárás menetét is. A jelentkezéshez nem külön feltétel az emelt szintű érettségi, a felvételi pedig alkalmassági beszélgetésből áll, amely nem igényel külön felkészülést.
A szociális munka alapszakon a hallgatók jogi ismereteket és pszichológiát is tanulhatnak, amit a későbbiekben mesterszakon mélyíthetnek el. A felvételi során a jelentkezőknek számolniuk kell azzal, hogy mivel a szociális munkások elsősorban a személyiségükkel dolgoznak, alapvető követelmény velük szemben a mentális egészség.
A tájékoztató előadáson elhangzott, hogy március 20-tól társadalomismeret-tanfolyam indul a főiskolán. Akik jelentkeznek rá, és első helyen a szociális munka alapszakot jelölik be a jelentkezési lapon, ingyen vehetnek részt az érettségi vizsgát megkönnyítő 50 órás felkészítőn. A kurzusok hétköznapokon délután 4 órától, illetve szombatonként lesznek látogathatók.
Az egészségügyi szervező alapszak egészségturizmus-szervező specializációját Beke Szilvia ismertette. Kifejtette, az országban elsőként Gyulán hirdették meg a gyógyturizmust érintő főiskolai képzést. Végzőseik wellnessközpontokban, egészségügyi centrumokban, gyógyfürdőkben és kórházakban helyezkedhetnek el. Emelt szintű érettségi ezen az alapszakon sem elvárás. A felvételi az egészségügyi szervező (köznapibb nevén gyógyturizmus) alapszak esetében is alkalmassági beszélgetésből áll.
Beke Szilvia elmondta, hogy hallgatóik az Erasmus-ösztöndíjaknak köszönhetően külföldi gyakorlatra is szert tehetnek. A főiskola diákjai közül többen jártak már tanulmányúton Belgiumban, Litvániában, Finnországban.
Január 23-án és február 6-án délelőtt 10 órától ismét felvételi tájékoztatót tartanak a campus B épületében, melyre előzetes regisztráció szükséges.
Forrás és fotó: Gyulai Hírlap
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria