A KDNP alelnöke kiemelte: olyan tanulók kaphatják meg a Morus-díjat, akik kiemelkedően sokat tettek az iskolán belüli hallgatói közéletért: programokat szerveznek, részt vesznek az érdekképviseleti munkában, civil szervezeti tevékenységben, diák újságírásban, egyházi kapcsolatok elmélyítésében, lelki programok megvalósításában. Rétvári Bence idesorolta közösségi fórumok és ünnepségek szervezését, a diákparlamenti munkát, vitaestek létrehozását, helyi ügyek felkarolását, az állampolgári ismeretek terjesztését, illetve más közösségépítő tevékenységet.
A Morus-díj kuratóriuma 2012-ben alakult, a testület elnöke: Kiss-Rigó László püspök. Tagjai: Blanckenstein Miklós pápai prelátus, Gábor Miklós, a Katolikus Ifjúsági Mozgalom elnöke, Párdányi Miklós, a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium igazgatója és Rétvári Bence államtitkár, a KDNP alelnöke.
Az alapítók szerint fontos ösztönözni a diákokat arra, hogy másokért önzetlenül felelősséget vállaljanak. A díjjal azoknak a fiataloknak a munkáját ismerik el, akik nem az individualizmusban hisznek, hanem megvan bennük a készség keresztény értékrendű közösségek szervezésére és közösségeik érdekképviseletére, valamint arra, hogy egyházi és közösségi programok felkínálásával aktív közösséget kovácsoljanak - fejtette ki Rétvári Bence.
A Morus-díjat, amelyet a kuratórium másodszor hirdetett meg, ezúttal az ország húsz katolikus középiskolájában osztották ki. Ahogy tavaly is, iskolánként egy tanuló az iskolaigazgatók jelölése és a kuratóriumi tagok döntése alapján kaphatta meg az elismerést.
Morus Tamás (Sir Thomas More) 1478. február 7-én született. Angol jogász, lordkancellár, író, az Utópia megalkotója, a Katolikus Egyház mártírja és szentje. VIII. Henrik király végeztette ki.
MTI/Magyar Kurír