A pályázat témája:
Olyan (mozgó)képes beszámolókat várnak, amelyek a közösségi szolgálat, szeretetszolgálat megvalósítását mutatják be a diák szemszögéből, és amelyek képi világa ki tudja fejezni a közösségi szolgálatra jellemző értékeket: segítségnyújtás, szolidaritás, összefogás, rászorulók iránti elköteleződés, saját élményű tapasztalatszerzés, stb.
Pályázni beszámolókkal tarkított állóképekkel és mozgóképekkel egyaránt lehet.
Kétféle formában pályázhatnak a diákok:
1. „A” téma: film az iskolai közösségi szolgálatról – digitális technikával készült alkotás, 2–4 perces kisfilm, TikTok videó, vagy animáció, amely a közösségi szolgálat megvalósítását, helyszínét és (lehetőség szerint) az ott megélteket a mozgókép eszközeivel mutatja be.
Az alkotáshoz felhasználható jogdíjmentes zenék például itt találhatók:
pixabay.com
www.bensound.com
freesound.org
youtube.com
vimeo.com
creativecommons.org
uppbeat.io
2. „B” téma: fotók/grafika az iskolai közösségi szolgálatról – digitális fotók, Tetris Challenge fotók, infografikák, amely a közösségi szolgálat megvalósítási folyamatát mutatja be.
Fotó(sorozat) pályázat:
Egy fotó pályázatban minimálisan 3, maximálisan 10 darab fotó nyújtható be. A fotók lehetőleg 300 dpi felbontásban, jó minőségben, nyomtatásra alkalmas méretben készüljenek. A fotókhoz egy rövid szubjektív élménybeszámolót is kell csatolni maximum 1 oldal terjedelemben, amely kommentálja, értelmezi a képeket. Mindez akár egy PPT-ben is megtehető szöveg alámondással vagy szöveges kommentekkel.
Tetris Challenge:
A Tetris Challenge fotó tárgyai, eszközei fejezzék ki a szolgálat helyszínét és tevékenységét egyaránt.
Infografika:
Az Infografika minimálisan 3, maximálisan 10 grafikus és szöveges elemet tartalmazzon, ami kifejezi a közösségi szolgálat tevékenységét, helyszínét és (lehetőség szerint) az ott megélteket.
Kik pályázhatnak?
Szerzetesi fenntartású, középfokú nappali iskolai rendszerben érettségit adó képzésben tanuló minden diák (szakgimnázium, technikum, gimnázium).
Elvárások a pályázattal szemben, az elbírálás fő szempontjai:
– Derüljön ki, milyen szolgálati tevékenységet végeztek a diákok.
– A pályaművek mutassák be a közösségi szolgálat során szerzett élményeket.
– A pályaművek fejezzék ki, milyen kapcsolat alakult ki a diákok és azok a személyek között, akiknek a közösségi szolgálat során segítettek.
– Érvényesüljenek a pályamunkában az iskolai közösségi szolgálat alapelvei (12 alapelv).
A pályamunkák jutalmazása:
A szakmai értékelésen legmagasabb pontszámot elért pályamunkák a kiíró által arany, ezüst és bronz minősítésben részesülnek, az összes díjazott számára szervezett meglepetéssel tarkított díjátadó rendezvény keretében vehetik át az okleveleiket, illetve a számukra készített ajándéktárgyakat.
Nem részesülhet díjazásban az a pályázó, aki valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, vagy nem maga végezte el a bemutatott tevékenységet.
A pályázatok benyújtásának határideje: május 31. éjfél.
A határidőn túl, vagy nem megfelelő formátumban érkezett pályázat szakmai bírálat nélkül elutasításra kerül.
A pályázatok benyújtásának módja: a pályázati regisztrációs felület kitöltése és a pályamű feltöltése (max. 10 MB)
A díjátadó ünnepség helyszíne: 1052 Budapest, Piarista köz 1. IV. emelet
A díjátadó ünnepség ideje: június 26. szerda, 10.00–15.00
A díjátadó rendezvényen szülői beleegyezéssel és önálló utazással lehet részt venni, ezért a regisztrációhoz csatolni kell az aláírt nyilatkozatot is.
Forrás és fotó: Szerzetesek.hu; Piarista.hu
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria