A képzés keretein belül a résztvevők felkészülhetnek a templomi liturgikus zenei szolgálatra, valamint a liturgián kívüli, evangelizációs és dicsőítő imaalkalmak zenei vezetésére. A tanfolyam egyik fő célja, hogy a zenei repertoárjuk bővüljön a szolgálatukhoz alkalmazható énekekkel, zenei darabokkal és liturgikus misetételekkel.
Az első alkalommal a bemutatkozás, a ráhangolódást segítő dicsőítő énekek és a lelki útravaló mellett elsősorban a gitáros technikákkal, a kamarazenélés alapjaival ismerkedhetett meg a dicsőítő zenélés iránt érdeklődő 25 jelentkező, akik között a 12 évestől az időskorúig mindenféle korosztály megtalálható volt. Legtöbbjük gitárral érkezett, de van köztük fuvolán és zongorán játszó, illetve a legfiatalabb gyermek már kántori szolgálatot is vállal orgonán a saját templomában.
A nap során mintegy meglepetésként Udvardy György érsek is meglátogatta és köszöntötte a zenészeket, résztvevőket, és röviden beszélt arról is, hogy az Egyház legfontosabb tevékenysége – amely nem mérhető sem rangban, sem méltóságban mással –, az a liturgia, ami a keresztény lét középpontjára irányítja a figyelmet: Isten dicséretére, amely Krisztus áldozatából forrásozik. A liturgiához azon túl, hogy az szabályos legyen és az egységet fejezze ki, elválaszthatatlanul hozzátartozik az ének és a zene, amely szintén pontosan szabályozott. Óriási szerepe van ebben azoknak, akik vállalják, hogy zenével, énekkel szolgálják a szentmise megünneplését.
Egymás megismerésén túl a közös növekedés lehet a legfőbb célja ennek az együttlétnek – húzta alá Udvardy György érsek, majd megköszönte a jelenlévőknek a készséget, hogy mind a képzést, mind pedig a liturgikus szolgálatba való bekapcsolódást vállalják. Végül az Úr áldását kérte mindnyájukra.
A Sacro Song keresztény könnyűzenei képzés a Veszprémi Főegyházmegye és Apor Vilmos Katolikus Főiskola támogatásával valósul meg a Veszprémi Főegyházmegyében.
Forrás és fotó: Veszprémi Főegyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria