Nemek és korcsoportok szerint felosztva a Katicabogarak (8 és 11 év közötti lányok) az „első nyári repüléssel” kezdtek Tata környékén; ezután a „Farkaskölykök” (8 és 11 év közötti fiúk) követték Maugli nyomát néhány napon át Lipót és Ásványráró között; végül a Vidra őrs felfedezői (12 és 17 év közötti fiúk) a szlovákiai Zsolna megyébe indultak, hogy más szlovák és lengyel európai cserkészekkel együtt sátrakban táborozzanak 1000 méter felett.
A fotóra kattintva képgaléria nyílik.
A differenciált programok lehetővé tették, hogy a lányok és fiúk homogén környezetben teljesen kibontakozhassanak.
Az „Európai cserkészek” által gyakorolt cserkésznevelés az alapító Lord Robert Baden-Powell által meghatározott cserkészpedagógia négy pontján alapul (egészség és fizikai erőnlét, kézügyesség, jellemfejlődés, mások szolgálata), amelyet a katolikus hitre való neveléssel gazdagítottak, ahogyan azt az elmúlt száz évben a tiszteletreméltó jezsuita atya, Jaques Sevin írásai alapján kidolgozták.
Idén augusztus 26-án lesz húsz éve, hogy a Szentszék az Európai Cserkészszövetséget a hívek pápai jogú magántársulataként ismerte el. Az európai cserkészet az 1980-as évek vége óta Magyarországon is jelen van, egyesületi formában 1999 óta.
*
A mosonmagyaróvári csapat alapítójával, Carlo Volpéval készült interjúnkat IDE kattintva olvashatják. Az olasz üzletember évek óta Magyarországon él feleségével és gyermekeivel. Amellett, hogy szervezi Mosonmagyaróváron a cserkészetet, Gianna Beretta Molla emlékét is ápolja hazánkban.
Forrás: F.S.E. 1. Mosonmagyaróvári Cserkészcsapat/Győri Egyházmegye
Fotó: Európai cserkészek; F.S.E. 1. Mosonmagyaróvári Cserkészcsapat Facebook-oldala
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria