Veres András püspök megáldotta Dunaszigeten a felújított plébániát és cserkészotthont

Hazai – 2024. január 26., péntek | 11:29

Szent Margit napjához kapcsolódva, ünnepi szentmisét követően adták át a felújított plébániaépületet és az Árpád-házi Szent Margit cserkészotthont január 20-án, szombaton a Győr-Moson-Sopron megyei Dunaszigeten. Veres András győri megyéspüspök szentbeszédében arra emlékeztetett, hogy mai világunkban is nagy szükség van az olyan békességszerzőkre, mint amilyen Szent Margit is volt.

Az ünnepi eseményen részt vett Nagy István agrárminiszter és Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára is.

A szigetközi település templomát 2021-ben újították fel, mostanra pedig  megszépült a Jézus Szíve-plébánia és az Árpád-házi Szent Margit cserkészotthon is. A Magyar Falu Program mintegy 100 millió, a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága 10 millió, a Győri Egyházmegye pedig 6 millió forintos támogatást biztosított a templom és a plébánia felújítására, illetve a cserkészotthon kialakítására.

A munkálatok során elvégezték a plébánia színezését és felújították a tetőt. A belső átalakítás eredményeként méltó elhelyezést nyert a településen működő PAX Humana Ének- és Zenekar is.

Farkas Istvánnak, Lupus atyának régi álma volt a cserkészotthon létrehozása. Most ez is megtörtént, a plébánia melléképületéből kialakították az Árpád-házi Szent Margit nevét viselő cserkészotthont, mely a 21 tagú dunaszigeti cserkészcsapat második otthona lett.

Nagy István ünnepi beszédében visszaemlékezett az elmúlt időszak fejlesztéseire, és úgy fogalmazott, hogy „a Jóistennek terve volt és van is Dunaszigettel, ahol a fizikai mellett a lelki gyarapodás is újraindult, továbbadva a közösség hagyományait”.

Soltész Miklós külön megköszönte Zsódi Viktor piarista tartományfőnöknek és Veres András megyéspüspöknek, hogy Farkas István piarista szerzetes plébánosként szolgálhatja a dunaszigeti híveket és az egyházmegyét, ami meglátása szerint „meghozta a gyümölcsét”.

Cseh Benjamin polgármester végül arról szólt, hogy a településen élők büszkék hagyományaikra, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy azokat a jövő generációinak átadják, elültetve bennük a közösséghez tartozás és elköteleződés értékét.

Forrás: Kisalföld.hu/MTI

Fotó: Krizsán Csaba/MTI

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria