A gyermekek álltak a Szentatya beszédének középpontjában. Azok, akiknek élete bizonytalan, akik nem folytathatják tanulmányaikat vagy nem találnak munkát. Szomorúan emlékezett meg azokról a fiatalokról, akiket katonáskodásra és gyilkolásra kényszerítenek. Kérte a főpásztorokat: az átfogó emberi, spirituális és szakmai képzés biztosításával segítsék őket. „Az erőszak, az egyenlőtlenség és az etnikai megosztottságok legyőzésének leghatékonyabb eszköze az, ha a fiatalokat kritikus szellemre neveljük és az evangéliumi értékekben való érés útját kínáljuk fel számukra. Fontos megerősíteni az egyetemi és iskolai pasztorációt” – hangsúlyozta a pápa.
Ferenc pápa arra buzdította a kongói püspököket, hogy kitartóan munkálkodjanak az igazságos és tartós béke megteremtésén a társadalom különböző csoportjai közötti párbeszéd és kiengesztelődés által. Támogassák a fegyverleszerelést és a vallási felekezetek közötti együttműködést. A püspökök ne vegyék át a világiak szerepét, akiknek a küldetése, hogy tanúságot tegyenek Krisztusról és evangéliumáról a politikában és minden más területen is.
„A főpásztorok álljanak közel a családokhoz – kérte a Szentatya. – A háború és a szegénység miatt a családok felbomlása szükségessé teszi, hogy minden kezdeményezést megragadjanak a családok megszilárdítása érdekében. A család ugyanis a testvériség forrása és a béke útja. ”
A pápa továbbá buzdította a misszionáriusokat és a szerzeteseket tevékenységük folytatására, az élet sérüléseinek begyógyítására és az erőszak áldozatainak segítésére. Azt kérte: támogassák a menekülteket és mozdítsák elő a személy méltóságának tiszteletben tartásán alapuló társadalom megvalósítását.
Magyar Kurír