A pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont tanári karácsonya

Hazai – 2015. december 29., kedd | 16:58

Évről évre ünnepséggel zárja a naptári évet a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont tantestülete. Az eseményre meghívják a nyugdíjas kollégáikat is. Az ünnepségen részt vett és köszöntőt mondott Udvardy György megyéspüspök.

KÉPGALÉRIA – klikk a képre!

Lehet, és érdemes jónak lenni! – Fekete István egyik karácsonyi történetével kívánt áldott ünnepeket Udvardy György pécsi megyéspüspök a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont tanári karának és dolgozóinak. Gyetvai Erika igazgatónő egy naptárral ajándékozta meg a fenntartó Pécsi Egyházmegyét, amelyben a felújítás alatt álló iskolaépület legújabb, az intézmény fotópályázatára érkezett képei találhatók meg.

A Környezet és Energia Operatív Program keretében a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont két épületén, a Papnövelde utcai épületen és a Bagolyvár épületén 78 millió forintot is meghaladó támogatás segítségével épületenergetikai korszerűsítést hajtott végre. Az energetikai célú beruházási elemek megvalósításához a projektgazda 100%-os támogatási intenzitású európai uniós támogatásban részesült.

A tanári karácsonyon az iskola zongoratanárai – Timkó János Pál és Papp Ágoston – adtak rövid koncertet, az ütősök egyik legtehetségesebb növendéke, Paczúr Hanna pedig marimbán játszott a közönségnek. Az idei év meglepetése a gimnazisták betlehemes játéka volt.

A tanári karácsony elmaradhatatlan része a Gyöngyösi István által vezetett közös éneklés, amelyhez idén is alakult egy tanári kamarazenekar. A rendezvényen Helstáb Ákos nagysikerű, Star Mors című tréfás filmjét is levetítették. A program ajándékozással és agapéval zárult.

A huszonegy éves pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont többcélú intézmény: általános iskolai, gimnáziumi és művészeti képzést is működtet. A fenntartó Pécsi Egyházmegye 1990-ben nyitotta meg újra a régi, nagyhírű Püspöki Énekiskola kapuit, a hagyományokat követve fiúkat várt az iskolába. 1995-ben az intézmény egyesült a lányoknak is helyet adó, egyházzenei tagozatos Kolping rendszerű oktatási formával. Az általános iskolai képzés 1996-ban bővült zeneiskolai, 1998-ban pedig képzőművészeti iskolai tevékenységgel. 1997-ben jött létre a nyolcosztályos, 2012-ben pedig a négyosztályos gimnázium.

Forrás és fotó: Pécsi Egyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria