A szabadulás és a belső gyógyulás imája – Tanulmányi kurzus a munkácsi egyházmegyében

Külhoni – 2024. március 5., kedd | 15:04

A Munkácsi Római Katolikus Egyházmegyében második alkalommal, február 24–27. között került sor Pósaházán, a Szent József Nővérek lelkigyakorlatos házában A szabadulás és a belső gyógyulás ötkulcsos modell szerinti imája elnevezésű tanulmányi kurzusra. A tanfolyamon papok, szerzetesek, megszentelt életet élő személyek és plébániákon szolgáló laikusok vettek részt.

Lucsok Miklós munkácsi megyéspüspök meghívására Lengyelországból, az Irgalmasság Házából érkezett a képzést vezető csoport, akikhez Szlovákiából is társultak az ötkulcsos imamodellben jártas személyek. A képzés lengyel nyelven folyt, amit magyar és ukrán nyelven tolmácsok segítségével követhettek a résztvevők.

„Miután szeptemberben elvégeztem A szabadító ima elnevezésű tanfolyam első modulját, az életem megváltozott. Új kapcsolatot kezdtem építeni Istennel. Tiszta lappal indultam. Észrevettem, hogy sokan vannak körülöttem, akiknek szükségük van erre a fajta imára. Azt gondoltam magamban, ha nekem segített, miért ne próbálhatnék meg segíteni én is másokon? Olyan csodálatos szabadságban élni és Isten szeretett gyermekének érezni magam!” – osztotta meg tapasztalatát Katerina Vasilenko nővér.

„Nagyon vártam ezt a második modult, ugyanakkor bizonytalan is voltam, hogy van-e jogom és képességem egy ilyen fontos szolgálatot elvállalni… De az előadásokat és a tanúságtételeket hallgatva a két nap alatt meggyőződtem arról, hogy igen, Isten akarja ezt tőlem. Ő választott ki engem, és minden feltételt kedvezővé tett számomra. Csak bíznom kell benne, és eszközzé kell válnom a kezében. Isten nem a felkészülteket választja, hanem a kiválasztottakat készíti fel” – osztotta meg egy másik résztvevő a második modul végén.

A szabadulás és a belső gyógyulás ötkulcsos modell szerinti imáját Neal Lozano, Az Atya szíve elnevezésű vallásközi evangelizációs szolgálat alapítója és vezetője dolgozta ki. A Szentszék jóváhagyásával ma már az Egyesült Államokban, Európa számos országában, Ázsiában és Afrikában is alkalmazzák. Átadni életünket Krisztus hatalmának, megbocsátani, ellentmondani a rossznak, meggyógyulni, áldásban részesülni és megkapni a Jézus Krisztusban megélt szabadságot. Erről szól az ima, melynek felszabadító kegyelmét bárki megtapasztalhatja, akit a Lélek arra indít, hogy részt vegyen az imaalkalmon.

A képzést azzal a céllal szervezték meg, hogy a szolgálatot a munkácsi egyházmegyében is el lehessen indítani.

Forrás: Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye

Fotó: Weiss Viktória

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria