Minden hónap első csütörtökén a betegekért imádkoznak: mindenki, aki részt vesz az imádságon, felírhatja beteg szerettei, barátai nevét, és az Úrnak ajánlhatja őket.
A hónap harmadik csütörtökén a békéért imádkoznak: gyertyát gyújtanak, és az Úrnak ajánlják azokat az országokat, melyeket háború vagy konfliktus sújt. Mindezt olyan helyzetben, amikor – Ferenc pápa szavai szerint – megkezdődött a harmadik világháború, ami a világ számos térségében zajlik, darabokban. Ennek része, ami Oroszország és Ukrajna között történik: két nép, amelynek lányai és fiai ugyanazt az ortodox kereszténységet szívták magukba az anyatejjel, szinte ugyanazt a nyelvet beszélik, és körükben se szeri, se száma a vegyes házasságoknak és családoknak, de most testvérekből és szomszédokból ellenséggé teszi őket a háborús propaganda. Szíriában, Irakban, Nigériában és Pakisztánban pedig a keresztényeket üldözik az iszlám nevével visszaélő, ám eközben rideg politikai és gazdasági érdekeket kiszolgáló szélsőségesek.
Ezekkel az imádságokkal szeretné a közösség szolgálni az áldozatokat és a bajban lévő, távoli testvéreinket, de Budapest lakóit is, hogy tudják: ezeken a napokon be lehet térni esti imára, hogy együtt hallgassák az Isten Szavát, amely segít kimutatni együttérzésünket és azt, hogy nem vagyunk sem közömbösek, sem tehetetlenek.
A legközelebbi imádság október 16-án, csütörtökön 19 órakor lesz a Váci utcai Szent Mihály-templomban a világ békéjéért.
A Szent Egyed közösség 1968-ban jött létre Rómában. Ma már a világ nyolcvan országában van jelen. Tagjai rendszeresen együtt imádkoznak a szegényekért, a betegekért, a békéért, az egyházért. Rendszeresen látogatnak rászorulókat, barátságot kötnek hajléktalanokkal, intézetben élő gyerekekkel, magányos idősekkel, kirekesztettekkel. A közös imádság és a szegények szolgálata mellett fontosnak tartják a különböző vallású és kultúrájú emberek közötti párbeszéd elősegítését. Minden évben más-más európai nagyvárosban – idén Antwerpenben – rendezik meg a vallások közötti béketalálkozót. Kétévente szervezik meg fiatalok számára a nemzetközi ifjúsági zarándoklatot Krakkóba és Auschwitzba.
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria