A Szentatya pénteken délelőtt fél 11-kor fogadta a Vatikánban a Dominikai Közösség köztársasági elnökét, Charles Angelo Savarint, feleségével és kíséretével együtt. A köztársasági elnök ezt követően Pietro Parolin bíboros államtitkárral és Paul Gallagher érsekkel, a Szentszék államközi kapcsolatainak titkárával találkozott.

11 órakor a Hittani Kongregáció prefektusa, Gerhard Ludwig Müller járult a pápa elé, aki ezt követően fogadta az Apple ügyvezető igazgatóját, Timothy Donald Cookot.
Ezután találkozott a Rota Romana vatikáni bíróság dékánjával, Pio Vito Pinto püspökkel, valamint a törvényszék prelátus ügyhallgatóival (auditoraival). Ferenc pápa délben a Kelemen-teremben hivatalosan megnyitotta a Rota Romana törvényszéki évadát.
Délután hat órakor a pápa a Szent Márta-házban fogadta Marc Ouellet bíborost, a Püspöki Kongregáció prefektusát.
* * *
A Szentatya szombaton délelőtt tíz órakor fogadta a Vatikánban a Kínai Köztársaság, ismertebb nevén Tajvan új szentszéki nagykövetét, Matthew S. Lee-t, aki bemutatta kormánya megbízólevelét.
Fél 11-kor a libanoni maronita pátriárka, Béchara Boutros Raï, 11 órakor pedig a római prefektus, Francesco Paolo Tronca járult a pápa elé. Fél 12-kor kolumbiai főpásztorokkal találkozott a Szentatya, délben pedig honfitársa, az argentin Roberto Rodríguez, nyugalmazott La Rioja-i püspök tett látogatást Ferenc pápánál.
Forrás: Vatikáni Rádió
Fotó: L’Osservatore Romano; ANSA
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria



