Első elmélkedésben Németh Gábor atya egy Izajás próféta könyvéből való szentírási idézetet (Iz 61,1–3) hívott segítségül, mely nyomán bevezette a hallgatóságot a kereszténység küldetésébe. Emlékeztetett: Jézus a legfőbb próféta, autonóm és szuverén tanító, aki az egyensúly megteremtője életünkben.
A második elmélkedés témája a hallgatás és a meghallgatás volt. A vonatkozó szentírási szakasz János evangéliumából hangzott el. Jézus találkozása a szamáriai asszonnyal arról tanít bennünket, hogy meg kell hallani és hallgatni azt is, ami nincs kimondva. Adj Uram, halló szívet. Salamon király imája ugyanerről szól: „Adj hát szolgádnak éber szívet, hogy meg tudja különböztetni a jót meg a rosszat. Mert hisz ki tudná másképp kormányozni ezt a te népes népedet?” (1Kir 3,9)
Az elmélkedéseket kiscsoportos beszélgetések követték.
Az Egyesült Királyságban élő külhoni magyarok lelkigyakorlata Londonban bűnbánati liturgiával és szentgyónási lehetőséggel, majd hálaadó szentmisével zárult, melynek főcelebránsa és szónoka is Németh Gábor, az MKPK titkára volt.
Forrás és fotó: Magyarok Nagyasszonya Angliai Magyar Római Katolikus Főlelkészség
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria