Harminc évvel ezelőtt már született egy megállapodás az akkor állami fenntartásban működő Eszterházy Károly Főiskola és az újonnan alapított Egri Hittudományi Főiskola között. Ez az együttműködés az Eszterházy Károly Főiskola egyetemmé válása majd egyházi fenntartásba vétele nyomán egyre szorosabbá vált.
Pajtókné Tari Ilona, az egyetem rektora elmondta, hogy Eszterházy Károly püspök álma egy négyfakultásos egyetem alapításáról, melynek egyik kara a teológiai kar, 250 év elteltével válhatott valóra. Az osztatlan tanárképzés során a hallgatók a hittanár–nevelő tanár szak mellé egy közismereti tanár szakot is választhatnak. Újdonságként a kántor alapszak, valamint a kántor-karvezető képzés programjának kidolgozásában és oktatásában működik együtt a két felsőoktatási intézmény.
Dolhai Lajos, az Egri Hittudományi Főiskola rektora arról beszélt, hogy az egyetem valamennyi hallgatója számára indítottak egyházi műveltséget és hitéleti alapokat nyújtó kurzusokat. Mindenki számára kötelező „A keresztény világvallás alapjai” tantárgy; emellett szabadon választható a bibliaismeret, a bevezetés az egyháztörténelembe vagy a hazai egyházi felekezeteket és vallási mozgalmakat megismertető kurzus.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő több mint ötven közoktatási intézményben heti két órában, 2010 óta pedig fakultatív jelleggel valamennyi állami iskolában tanulhatnak hittant a diákok, így a hittanárképzés is népszerű a tanári hivatást választók körében.
Forrás: Egri Főegyházmegye
Szöveg: Pap Ildikó
Fotó: Szent István Televízió/Vozáry Róbert
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria