„Merjünk ültetni virágokat a házunk elejére, merjük széppé tenni a környezetünket. Tegyünk meg mindent, hogy Isten adta környezetünk szép, rendezett legyen, öröm legyen azt látni” – a kilenced hatodik állomásán az igehirdető a figyelmet a teremtett világra, környezetünkre irányította. Böjte Csaba megítélése szerint ferences lelkülettel ebbe az irányba tudatosan el kell indulni.
A szentmisét követően Balázs-áldásban részesítették a híveket, kérve Szent Balázs püspök közbenjárását, hogy Isten a torokbajtól és minden más betegségtől megóvja az embereket. A pap – két kereszt alakba illesztett gyertyát az előtte sorban álló hívek álla alá tartva – e szavakat mondta: „Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárása által szabadítson meg és őrizzen meg téged az Úr a torokbajtól és minden más betegségtől. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen.”
A 316-ban vértanúhalált halt, örmény származású Szent Balázs püspök a legenda szerint a börtönben raboskodva megmentett egy kisfiút, akinek halszálka állt keresztbe a torkában. Már a VI. századtól kezdve kérték közbenjárását a torokbetegségek ellen, széles körben a Balázs-áldás a XVI. század óta terjedt el. Szent Balázs egyike a tizennégy segítő szentnek, és a torokfájás mellett sok testi betegség gyógyítójaként tartják számon.
székelyhon.ro/romkat.ro/Magyar Kurír