A Magyarországról, Erdélyből és Délvidékről érkezett résztvevők meglátogatták a felújított egri bazilikát, az érseki palotát, a szerb ortodox templomot, valamint a 2019-ben átadott Szent II. János Pál Missziós Központot, amelyet a Neokatekumenális Út papjai vezetnek. A találkozó utolsó napján Tarnaszentmária és Feldebrő Árpád-kori templomát ismerhették meg, amelyek hazánk legrégebbi és legértékesebb szakrális épületei közé tartoznak. A szentmisék és imádságok, ahogyan a közös étkezések és testvéries beszélgetések, egymás megerősítését szolgálták.
A képre kattintva fotógaléria nyílik.
*
A Pontificium Collegium Germanicum et Hungaricum két különálló intézet egyesítésével jött létre 1580-ban. A Pontificium Collegium Germanicum papnevelő intézetet 1552-ben III. Gyula pápa alapította a Német-Római Birodalom papnövendékei számára, míg az 1578-ban alapított Collegium Hungaricum a Magyar Szent Korona országai területéről fogadott hallgatókat.
A jezsuita vezetés alatt álló papnevelő intézetnek alapításától kezdve mintegy 7000 növendéke volt. Jelenleg Magyarországról és Erdélyből kilenc magyar növendéke van a kollégiumnak.
Forrás és fotó: Czapkó Mihály, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának irodaigazgatója
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria