A versenyre az összes egyházmegyében működő általános iskola meghívást kapott, s a nyolc intézmény mindegyike képviseltette is magát. Érkeztek versenyzők Máriapócsról, Mátészalkáról, Pátyodról, Újfehértóról, Nagykállóból, Nyírlugosról, Kisvárdáról és Nyíregyházáról is.
Öt kategóriában lehetett indulni: komplex természettudományi versenyen, „Nyelvében él a nemzet” címmel szervezett anyanyelvi versenyen (5–6. évfolyam részére), „Nyelvirgonc” című, játékos nyelvi-irodalmi versenyen, de a programok között szerepelt Mikulás-váltóverseny a felső tagozatosoknak, valamint Mikulás-figura készítése is.
Kategóriánként változott, hogy önálló, néhány fős, vagy csapatmunka folyt az iskolában. A legzajosabb versenyszám a sportos vetélkedő volt. A sorversenyeken a legügyesebb csapat elsőként vihette haza a Szent Miklós-vándorserleget.
A komplex – matematika, természetismeret, biológia, fizika, földrajz és kémia tantárgyakhoz kapcsolódó – természettudományi verseny nyíregyházi döntőjét két feladatsoros forduló előzte meg, amire összesen kilencvenen vállalkoztak.
A két nyelvi-irodalmi verseny egyike csapatok között, a másik egyéni versenyzők között zajlott le. A kreativitást igénylő kategóriában több mint százhúsz munka érkezett: különféle technikákkal és méretben Mikulás-alakokat készítettek a gyerekek.
A diákokat a verseny kezdetén az intézmény igazgatója, Pappné Petrasevits Anasztázia köszöntötte, majd a lelkiigazgató, Kovács Csaba atya imádsággal és Szent Miklós lelkületének megvilágításával nyitotta meg a versenyt. Az iskola kórusa műsorral kedveskedett.
Eredményhirdetéskor minden gyermek Mikulás-napi ajándékot kapott, illetve adventi naptárat és hűtőmágnest vihetett haza emlékbe. A vendégek a várakozás perceiben megtekinthették a székesegyházat, valamint szeretetvendégségre hívták őket a szervezők.
Szöveg és fotó: P. Tóth Nóra
Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria