A Szépművészeti Múzeum július 21-én ismertette, hogy a nagyszabású kiállításon 3 Vermeer-festményt és 20 Rembrandt-képet láthatnak az érdeklődők – köztük a németalföldi mester legkorábbi és legutolsó alkotását is.
A spanyol festészet öt évszázadát, valamint a 15-18. századi itáliai piktúrát (Botticellitől Tizianóig, majd tovább, Caravaggióig) bemutató sorozat folytatásaként megnyíló Rembrandt és a holland „arany évszázad” című tárlaton 170 festmény lesz megtekinthető az 1600-as évek legnagyobb németalföldi mestereitől. Hasonlóan átfogó holland kiállítást korábban nem láthatott a magyar közönség. Utoljára 1967-ben, a varsói múzeummal együttműködésben, mintegy 100 művet állítottak ki a Szépművészetiben.
A kiállítás több szekcióból áll majd: az első a történeti hátteret mutatja be; a második az új, a kereskedelemben meggazdagodott, polgárosodott társadalom szereplőit vonultatja fel, többek között Frans Hals portréival, csoportképekkel. Külön szekció összegzi, hogy a társadalom egyes rétegei mit kezdtek a gazdagsággal – zsánerképekkel, csendéletekkel találkozhat itt a látogató.
A negyedik téma a vallás, a protestantizmus megjelenése a festészetben, ezt követi Rembrandt és leideni körének művészete.
A következő szekció a városi életet jeleníti meg, itt láthatja a közönség a három Vermeer-alkotást (a mindössze 38 képből álló életműből): a Geográfus, az Asztronómus és A katolikus hit allegóriája című festményt Frankfurtból, Párizsból és a New York-i Metropolitan Múzeumból.
A kiállítást a tájképek zárják – tájékoztat a Szépművészeti Múzeum.
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria