Az ünnepi szentmisén a főpásztor az emberi élet horizontális síkja mellett a vertikális sík, az Istennel való kapcsolat fontosságáról beszélt.
Ezt a templomot azért építettük, hogy mindenkit emlékeztessen a vertikális síkra. Akik tudatos követői Jézusnak, Pusztaszeren, itt méltó körülményeket találnak hitük gyakorlására – mondta a főpásztor.
*
A Szentháromság-templom a Szeged-Csanádi Egyházmegye szervezésében, Pusztaszer önkormányzata által adományozott telken, mintegy 130 millió forintos beruházás keretében épült fel.
Az 1934-ben önállóvá vált Pusztaszer lakói régóta szerettek volna katolikus templomot, amelynek helyét egykor kijelölték már, ám később beépítették. A templom építéséért a helyiek 2012 óta lovas zarándoklatokat szerveztek Pálosszentkútra, és egy kopjafát állítottak. A kopjafára minden évben újabb rovátkát véstek, egészen 2017. június 24-éig, az alapkőletétel ünnepségéig.
A templom liturgikus tere 64 férőhelyes, míg a hozzá kapcsolódó hittanterem 20 fő befogadására alkalmas. Különleges a templomtér egyik oldalfalának fedett-nyitott kialakítása, amely közvetlen kapcsolatot teremt a természettel, és szabadtéri szentmisék tartását teszi lehetővé.
A tabernákulum, a fölötte látható ólmozott, festett üveg feszület, valamint a keresztelőkút és a szenteltvíztartó Kovács Jenő szobrászművész alkotásai.
A karzatról a húsz méter magas toronyba juthat a látogató. A harangot a pusztaszeriek adományából újították fel, és 2020-ban helyezték el a toronyban.
Az infrafűtéshez és az elektromos világításhoz szükséges energiát napelemek által termelt áram biztosítja.
Forrás és fotó: Délmagyar.hu/Szeged-Csanádi Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria