„„
„Az ünnepség önmagában egy rövid program, és hamar lejár. A húsz év alatt felgyűlt lelki gazdagság azonban korántsem kevés” – fogalmazott az egész napos programot bevezető ünnepi szentmise elején Csont Ede. A nagytusnádi plébános, aki augusztustól egyben a társulat vezetője is, kiemelte: a jubileum kapcsán nem árt elgondolkodni azon, mit jelent az eltelt húsz esztendő, főleg azok számára, akik már a kezdetektől részt vesznek a bibliatársulat munkájában. „Mivel én csak augusztustól vezetem a társulatot, nincsenek személyes élményeim ezzel kapcsolatban. Ám ma én is részesedni kívánok abból a gazdagságból, amit ti megosztotok velünk” – hangsúlyozta Csont Ede a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium bentlakásának dísztermében lezajlott rendezvényen. A társulat új vezetője egyúttal köszönetet mondott mindazoknak, akik fontosnak tartották, hogy kivegyék részüket az elmúlt évek munkájából, illetve azoknak is, akik szívügyüknek tartják, hogy életüket a Szentírás szerint alakítsák.
„Számunkra a Szentírás és a szent hagyományok a hitünk alapjai” – hangsúlyozta Jakubinyi György gyulafehérvári érsek homíliájában. A főpásztor kiemelte, többféle Biblia van forgalomban, a „hittérítők” pedig előszeretettel ragadnak ki részleteket ezekből, megtévesztés céljából. „Számomra az én katolikus egyházam adja a Bibliát, az egyház mondja meg, mi a Szentírás. Ami nem egyéb, mint Isten igéjének a megtestesülése” – magyarázta az érsek.
Jakubinyi György kiemelte, a Biblia a statisztikák szerint a legnagyobb példányszámban kiadott és eladott nyomtatvány. Ám azt már nem lehet elmondani, hogy a legolvasottabb könyv is. Véleménye szerint ezért is áldásos a bibliatársulat tevékenysége, hiszen tagjai a Szentírás élővé tételét és minél szélesebb körben való terjesztését tűzték ki célul.
A jubileumi nap további részében előadásokra, visszaemlékezésre, az elmúlt húsz esztendő értékelésére, valamint kiscsoportos beszélgetésekre került sor.
Az erdélyi Katolikus Magyar Bibliatársulatot 1994. június 14-én hozták létre. Alapítói Magos Gyöngyvér hittanár és Nagy József lelkipásztor, a gyulafehérvári teológiai főiskola néhai tanára volt. Azzal a céllal jött létre, hogy előmozdítsa a biblikus műveltséget és az apostolkodást a katolikus egyház szellemisége szerint.
Mint azt tagjai vallják, a társulat célja továbbra is az, hogy mélyebb kapcsolatba kerüljön a meglévő közösségekkel, amelyek körében már élő a Szentírás: tapasztalatukkal, valamint szakanyagokkal segítve munkájukat. A munkatársi csoport folyamatos képzésére is figyelmet fordítanak. A szellemi képzés mellett a lelkiekre is figyelnek, lehetőségeikhez képest mindent megtesznek annak érdekében, hogy Erdély-szerte minél többen magukba szívják a Szentírás üzenetét, hogy ezáltal életük kiteljesedjen.
Fotó: Székelyhon.ro
Magyar Kurír