A kötet a ferences szerző Csíksomlyón töltött közel ötvenéves szerzetes papi szolgálatának, tapasztalatainak szubjektív keresztmetszete, a kegytemplom és a kolostor távolabbi múltjának története, közelmúltbeli történéseinek értelmezése.
„Aki Csíksomlyón kicsit is jártas, tudja, hogy közel fél évszázada a csíksomlyói kegytemplom és a szomszédságában levő kolostor elválaszthatatlan P. Márk József ferences szerzetes nevétől” – áll a könyv előszavában. „József atya 1969-től a székelység nemzeti kegyhelyének őre, a kommunizmus idején kihalásra ítélt Szent István királyról elnevezett Erdélyi Ferences Rendtartomány azon kevés élő tagjainak egyike, akik nemcsak a második világháborút követő időszak egyház- és kisebbségellenes évtizedeinek viszontagságai között álltak helyt, hanem akiknek volt erejük ahhoz, hogy a kommunista diktatúra bukása után, az 1990-es években új életre keltsék Szent Ferenc erdélyi rendtartományát.”
„Mára bizonyossággá vált, hogy József atya egy a csíksomlyói kegyhellyel és kolostorral. Ő indította el a csíksomlyói kegyhely első honlapját, az elmúlt években pedig blogot indított, majd a legnagyobb közösségi oldal tagja lett, hogy így is eljuttassa a Székelyek Nagyasszonyának örömhírét a világnak, esetleg olyanoknak is, akik ugyan nem térnek be a templomba, de az interneten keresztül megérintettekké válhatnak” – olvasható az előszóban.
A könyvet a Szent István királyról elnevezett Erdélyi Ferences Rendtartomány adta ki Orbán Szabolcs tartományfőnök engedélyével. A kötetet Urbán Erik templomigazgató és Borsodi L. László ferences sajtóreferens, a könyv szerkesztője mutatja be.
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria