Közös gondolkodás a teremtésvédelemről a veszprémi érseki hivatalban

Kishírek – 2025. május 14., szerda | 11:42

Első alkalommal hívták meg a Veszprémi Főegyházmegye oktatási intézményeinek teremtésvédelmi felelőseit az érseki hivatalba, hogy együtt gondolkodjanak a jövőbeni együttműködési lehetőségekről és a teremtésvédelmi programjukról – közölte oldalán a főegyházmegye május 13-án.

A találkozón a résztvevők beszámoltak az iskolák, óvodák, a kollégium, illetve a főiskola teremtésvédelmi tevékenységeiről, így mindannyian gazdagodhattak egymás jó példája, bevált gyakorlatai és ötletei által.

Ferenc pápa Laudato si’ kezdetű enciklikájában ökológiai megtérésre buzdít minden embert. Ennek iskolai, óvodai és kollégiumi szinten történő megélésére törekszenek annak tudatában, hogy az egyén felelőssége a teremtésvédelemben bár kevésnek tűnik, mégis óriási, így a teremtésvédelem oktatásban való megjelenítésének kulcsfontossága van.

A pedagógusok igyekeznek a diákok, gyermekek figyelmét ráirányítani a teremtett világ szépségére, ugyanakkor kiszolgáltatottságára, felébresztve bennük a felelősségérzetet – hisz Urunk ránk bízta a Földet, hogy műveljük és őrizzük azt.

Több intézmény létesített gyógynövény-, fűszer- vagy bibliai kertet, komposztálót; szinte mindnyájan élnek a szelektív hulladékgyűjtés lehetőségével, és színes programokat kínálnak a gyermekek környezettudatos életre nevelésének céljából.

Több intézmény viselheti az öko-, madárbarát, illetve energiatudatos iskola címet, valamint többen pályáztak eredményesen a természetvédő iskola címre, vagy nyertek meg egyéb értékes teremtésvédelmi pályázatokat.

Fontos küldetésüknek érzik, hogy a gyermekeken keresztül a szülőket is meg tudják szólítani egy felelősségteljesebb, Isten teremtéseit védelmező hozzáállásra, hisz a családok felelőssége elsődleges a jövő nemzedékének környezettudatos életre nevelésében.

Forrás és fotó: Veszprémi Főegyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria