1944. március 19-én a németek megszállták hazánkat, 1944 decemberében pedig a Vörös Hadsereg zárta körül Budapestet. A Szociális Missziótársulat nővérei Krisztina körúti anyaházuk óvóhelyein élték át ezeket az időket, amikor az ostromállapot miatt Krisztinaváros „halálkatlanná” vált. A 1944. március 19. és 1946. február 12. közti eseményeket, a hősies összefogás tanúságtételét a szerzetesnők írásban rögzítették. Ostromnaplójukat most a Kairosz Könyvkiadóval közösen, a Budavári Önkormányzat támogatásával jelentetik meg.
A napló kiadását a nővérek egyben a Ferenc pápa által 2015-re meghirdetett megszentelt élet évére történő készületük első lépésének szánják. Az olvasó a kiadványból megtudhatja, hogy a háború és az ostrom világvégét jelző hangulata sem bátortalanította el a papokat, szerzeteseket, apácákat. Krisztinavárosban is tették, amit lelkiismeretük diktált. Aknatűzben, Sztálin-orgonák hangja mellett is imádták Istent (végezték a liturgikus szolgálatot), és szolgálták az arra rászoruló felebarátot. Minden éhezőben, sebesültben, haldoklóban meglátták a szenvedő Krisztust.
A könyvet november 19-én 18 órakor a Budavári Önkormányzat aulájában (Budapest, I. Kapisztrán tér 1.) fogják bemutatni. Közreműködik: a Budapesti Vonósok Kamarazenekara, Czigány György író, költő, zenei rendező, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola növendékei és a Szociális Missziótársulat főiskolai leánykollégiumának lakói.
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria