Megnyitották a szent kaput a mongol fővárosban is

Kitekintő – 2016. január 1., péntek | 17:57

A szentév Mongóliában is kezdetét vette; Ulánbátorban megnyitották a szent kaput. A liturgiát Wenceslao Padilla prelátus, mongóliai apostoli prefektus vezette a Szent Péter és Pál-székesegyházban december 8-án.

Az Isten irgalmasságáról szóló tanítás gyökeresen átalakította azoknak a mongoloknak az életét, aki befogadták a kereszténységet.

„A megbocsátás lehetősége, és annak a tudata, hogy a bűn nem tesz pecsétet ránk örök életre, mélyen megérinti a mongolok lelkét” – nyilatkozta Giorgio Marengo Consolata missziós szerzetes az AsiaNews katolikus hírügynökségnek. Giorgio Marengo 2003 óta él a mongóliai Arvaikheerben.

A szentév Mongóliában is kezdetét vette, mégpedig az ulánbátori Szent Péter és Pál-székesegyházban tartott szertartással. Wenceslao Padilla prelátus, mongóliai apostoli prefektus vezette az ország hat katolikus plébániájának a képviselőit a körmenetben, melynek végén ünnepélyesen megnyitották a szent kaput – tájékoztatta a hírügynökséget Ernesto Viscardi vikárius.

„A szentév és benne a szent kapu megnyitása hallatlan újdonság a mongol katolikusok számára. Külön feladat lesz számunkra – tájékoztat Marengo atya –, hogy megmagyarázzuk a jubileum jelentőségét. Ezért is fordítottuk le mongol nyelvre a Misericordiae vultus, az Irgalmasság arca kezdetű pápai bullát.

A plébániák közösségei a szentév során felkeresik a fővárosi székesegyház szent kapuját, illetve egy közös csoport Rómába is elzarándokol a Szent Péter-bazilika szentkapujához.

Két héttel ezelőtt az ország törvényhozása eltörölte a halálbüntetést, ami szép polgári jele a megbocsátásnak.

Giorgio Marengo 430 kilométerre él a fővárostól, olyan helyen, ahol nincsenek kőből épített házak, hanem az emberek jurtában laknak. „A mi templomunk is egy ilyen jurta, és benne ünnepeltük meg a szentév kezdetét”.

A katolikus egyház 23 éve kezdett gyökeret verni Mongóliában, ekkor érkezett az országba a misszionáriusok kis csoportja, köztük Wenceslao Padilla prefektus.

Mára mintegy 1100 mongol tért meg, hat egyházközség jött létre, melyek az egészségügy és az oktatás terén is nagy előrelépést jelentenek; valamint az egyház felvette a küzdelmet az alkoholizmus ellen, ami a mongol társadalom egyik legsúlyosabb problémája.

Forrás: Vatikáni Rádió; AsiaNews

Fotó: AsiaNews

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria