A regisztrációt követően ismerkedéssel indult a nap, természetesen játékos keretek között, így nemcsak egymás nevét, korát, hanem sok belső tulajdonságát is megismerhették a résztvevők.
Retkes Zsolt mélykúti plébános gondolatébresztő előadásában először is azt igyekezett tudatosítani a résztvevőkben, hogy amikor önmagunkat úgy adjuk másnak, hogy ebben az önátadásban megjelenik az a szeretet, amelyben Isten minket a világra megteremtett, akkor Isten eszközeként a legértékesebbek vagyunk. A mottó kapcsán elmondta, hogy amikor olvasta, miről kell beszélnie, miben kell a fiatalokat bátorítania, egyből az jutott eszébe, hogy „amikor birtokolok valamit, amikor az enyém valami, akkor azonnal megérzem, hogy felelősséggel is tartozom érte”.
Amikor azt merjük mondani, hogy miénk az ég, akkor nyilván próbálunk ezalatt valami értékes dologra gondolni, mégpedig a legértékesebbre. Ekkor mondhatom: Isten az enyém. A plébános arra bíztatta a fiatalokat, tudatosítsák magukban, hogy felelősséggel bírnak emiatt. Tehát amikor tudatosítom magamban, hogy az ég az enyém, hogy az Isten az enyém, ez csak akkor teljesülhet, válik élhetővé a világban, akkor válik mindenki számára világossá, hogyha ebben a viszonyban én is odaadom magam – világított rá.
Nem az a kérdés, hogy Isten önmagát adta értünk, hanem az a kérdés, hogy te a hétköznapokban ezt mennyire valósítod meg.
Ez a felelősségünk, ezért vagytok mindennél értékesebbek, mert számotokra még az egész élet adott, hogy formáljátok és alakítsátok önmagatokat, az emberi kapcsolataitokat úgy, hogy abban az élet, egy olyan élhető élet legyen, ahol az ég az enyém, én az égé vagyok, felelősséggel élem az életem.”
Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk valósítani, az a kulcs, hogy szeretettel legyünk egymás felé. Ebbe a szeretettel egymás felé fordulásba nem fér bele nagyon sok olyan dolog, melyet ma a világ kínál. Isten úgy szeretett minket, hogy egyszülött Fiát adta értünk, ezért mi csak úgy szerethetjük egymást, és akkor tudunk felelősségteljes életet élni, hogyha a szeretetünkkel megajándékozzuk egymást. Zsolt atya úgy fogalmazott, „az, hogy feláldozzátok a szombat délutánotok, hogy itt legyetek, az már ennek a szeretetnek a megnyilvánulása”. Nekünk erre a valós szeretetre kell alapozni az életünk, nem a felszínességre.
Amikor eljutunk oda, hogy a te és énből ténylegesen mi leszünk, amikor nem az én érdekem, az én szükségeltem, hanem a tiéd és a miénk számít, az az igazi szeretet, amire szükségünk van
– hangoztatta. A 21. századi evangelizáció legfontosabb eszköze is az, hogy nem akarok túl sok lenni, nem akarok középpontban lenni, nem akarok másoknak rosszat tenni, hanem egyszerűen igyekszem, hogy minden cselekedetem szeretetteljes legyen és tegyem a jót.
Ezt tette Jankovszi Dóra is, aki az előadás utáni tanúságtételében elmesélte szolgálatait, cselekedeteit és hogy hogyan robbant be az életébe Jézus.
A gondolatébresztő előadás és a tanúságtétel után kiscsoportos beszélgetések következtek, amelyeken a résztvevők is elmondhatták meglátásaikat, gondolataikat.
A fiatalok 17 órakor a Szent István-templom esti szentmiséjén vettek részt, melyet Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek celebrált az ifjúsági programra való tekintettel.
A szentmise szolgálatait a KeFIR résztvevői látták el.
A szentmisét követően vacsora következett, majd választani lehetett táncház, teaház vagy társasjátékozás között.
Forrás és fotó: Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye Ifjúsági Bizottsága
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria