Geng Noémi, a pasztorális iroda vezetője előadásában a misszió fogalmát járta körül, annak teljesebb jelentésére világított rá. Beszélt a népmissziókról is, valamint arról, hogy misszióra mindannyiunknak szüksége van, úgy a személyes életünkben, mint közösségként, Egyházként.
Az előadást követő beszélgetésbe a plébániaközösség hívei örömmel kapcsolódtak be, megosztva véleményüket, tapasztalataikat a témáról.
Palatinus Alen plébániai kormányzó a jelenlévőknek elmondta, a találkozó témája azért is a misszió, mert a plébániaközösség híveit egy közös missziós útra szeretné meghívni.
A program végén Gyuris László atya is beszélt röviden a misszió jelentőségéről, rávilágítva a közösségi találkozások fontosságára.
A „népmisszió” a vallásosság fölélesztését és elmélyítését célzó prédikáció- és ájtatosságsorozat, melynek célja nem a külső, hanem egyfajta belső misszió. Az 1983-ban II. János Pál pápa által kibocsátott Codex Iuris Canonici (Egyházi Törvénykönyv) elő is írja bizonyos időközönkénti megtartását. A népmisszió hagyományos formájában 5-8-10 napos volt. Olyankor a plébániákra általában több missziós atya is érkezett, akik megosztva prédikáltak és gyóntattak. A beszédeknek kötött rendje volt, s a katolikus hit és erkölcs összes alapvető igazságát felölelték. Később a rövidebb3 napos vagy 3 alkalomból álló triduumok lettek jellemzőek, amelyeket főként a nagyböjti vagy az ádventi időben szerveznek meg a plébániaközösségek.
Forrás: Magyar katolikus lexikon
A következő missziós program december 18-án az adventi vásár lesz, amelyre az első találkozó élménye után lelkesen készül a verseci plébániaközösség.
Forrás és fotó: Nagybecskereki egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria