Az életvédő napon három kérdéskört érintettek – megelőzés, krízis, gyógyulás –, mely témákat több szinten bontottak ki a jelenlévők előadások, tanúságtételek és kiscsoportos beszélgetések segítségével. Három tervezett tanúságtétel mellett az előadók is megosztották személyes tapasztalataikat, érintettségüket.
A résztvevők nyitottsága minden területen megmutatkozott, többen érdeklődtek afelől is, hogy hol lehet bekapcsolódni konkrét életvédő tevékenységbe. Nem titkolt célja volt a napnak, hogy új, a témában tevékenyen segítő testvéreket találjanak, így ez a rendezvény meghozta gyümölcsét.
A főpásztor szavait követően Csókay András tanúságtételét, majd a Kaposvári Egyházmegye életvédő referensei, Udvardyné Tóth Lilla és Udvardy Márton az „Egyház életvédő arcáról” szóló gondolatait hallgathatták meg a jelenlévők.
Földi-Kovács Andrea tanúságtétele után a szívhangrendelet témaköréről beszélt, majd Pontifex Sári bemutatta a Fiatalok az Élet Szolgálatában (FÉSZ) tevékenységét. Nagyné Tóth Mónika és Nagy Attila egy különös örökbefogadásról és a lelki adoptálásról, Eredics Gergő atya pedig az örökbefogadottságról tett tanúságot.
Frivaldszky Edit ismertette az Együtt az Életért Egyesület munkáját, illetve a Váratlan élet című filmről beszélt. Máthé Zsuzsa bemutatta a Szent István Intézet egyik célkitűzését, a „Veletek az első pillanattól” tervét. Mikesy Pongrác megrendítő tanúságtétele újabb célt adhatott mindazoknak, akik krízisben lévő várandós édesanyákat szeretnének kísérni.
Az ebédet követő kerekasztal-beszélgetés során a posztabortusz szindrómáról és az abortusz utáni gyógyulás lehetőségeiről beszélgetett Roska Péter atya, Kovácsné Treer Mária, Czvitkovicsné Szalay Rita és Udvardyné Tóth Lilla. A beszélgetést Udvardy Márton moderálta.
A program fakultációkkal folytatódott, amelyeken a három téma – megelőzés, krízis, gyógyulás – egyike határozta meg a közös gondolkodást, az adott témakör kibontását; emellett bemutatkozásra és személyes kérdések megválaszolására is lehetőség nyílt.
Az életvédő nap programja a kaposvári Nagyboldogasszony-székesegyházban bemutatott szentmisével zárult.
A szentmisén tíz ember vállalta, hogy kilenc hónapon keresztül imádkozik egy megfogant, de veszélyben lévő magzatért.
Az előadásokról készült videók hamarosan megtekinthetőek lesznek a Kaposvári Egyházmegye oldalán.
Forrás: Joppé Evangelizációs Központ; Kaposvári Egyházmegye
Fotó: Kling Márk
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria