Az alapítvány 16 éve szervezi meg az Ars Sacra Fesztivált, melynek során egy héten keresztül értékes művészeti programokon vehetnek részt kicsik és nagyok. A programok díjmentesek, de ahhoz, hogy ez így is maradhasson, egy izgalmas támogatási lehetőséget kínálnak évközben.
Folytatják az ősszel elindult együttműködést a Nemzeti Örökség Intézetével, és érdekes sétákra hívnak mindenkit a Fiumei úti sírkertbe. Itt nyugszanak ugyanis legnagyobb számban a magyar történelem és kultúra nagyjai, a síremlékek jelentős része pedig művészettörténeti érték is, hiszen híres építészek, szobrászok alkotásai.
Márciustól júniusig összesen öt sétára várják az érdeklődőket. Március 24-én 16 órától Petőfi és kortársai címmel szerveznek sétát. Április 20-án 10 órától – rendhagyó módon – a Salgotarjáni utcai zsidó temető történetével ismerkedhetnek meg a támogatói séta résztvevői. A zsidó temető nyitvatartása eltér a Fiumei úti sírkertétől, ezért ez a séta kivételesen délelőtt lesz. Május 5-én 16 órától a Fiumei úti sírkertben található művészparcellákat járhatjuk be az Ars Sacra segítségével. Május 19-én ugyancsak 16 órától Kezemről az ezüstfonalat címmel irodalmi sétára kerül sor. Az utolsó tavaszi támogatói séta címe A mauzóleumok és a Fiumei úti sírkert, ez június 9-én 16 órakor indul.
A másfél-két órás séták részletes leírása az Ars Sacra Alapítvány honlapján, illetve a fesztivál Facebook-oldalán olvasható.
A Petőfi és kortársai elnevezésű séta során felidézik Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját, valamint a 19. századi magyar irodalom és történelem meghatározó korszakát.
Petőfi Sándor sírhelye ismeretlen, de családja és számos történelemformáló kortársa is a Fiumei úti sírkertben nyugszik. „Repüljünk vissza az időben, és idézzük fel ezt az irodalmunk és történelmünk szempontjából is meghatározó korszakot forradalmár és nemzeti hős költőnk, valamint kortársainak segítségével” – invitálnak a szervezők.
A Petőfi-emlékévhez kapcsolódó séta találkozópontja a Fiumei úti sírkert főbejáratánál lesz. A részvétel regisztrációhoz kötött, jelentkezni az ars-sacra@ars-sacra.hu e-mail-címre írt levéllel lehet.
További részletek ITT találhatók.
Forrás és fotó: Ars Sacra Alapítvány
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria