A boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére október 13-án, vasárnap rózsafüzért imádkoztak, majd szentmisét tartottak a nagyváradi székesegyházban.
A szentmise főcelebránsa Böcskei László megyéspüspök volt.
A főpásztor arról szólt, hogy a Szűzanya nagyon sokszor közvetítőként állt az emberiség és a jóságos Isten között.
Isten közel van hozzánk, és meghív, hogy megtisztuljunk és megújult lélekkel kövessük Fiát, Jézus Krisztust. A Szűzanya pedig arra int, hogy merjünk a megtisztulás és megújulás útjára lépni. Az ő tiszteletére hajtunk fejet 2024. május 13-a óta, minden hónap 13-án. Most bár lezárjuk a Mária-tisztelet ezen formáját, de jövőre megújult erővel folytatjuk, mert jó a Szűzanya közelségét és biztonságát érezni – mondta Böcskei László püspök.
„Napjainkban sok ember keresi az oltalmat, a biztonságot, a békét. Imádkozzunk mindazokért, akik háborús övezetben vannak, akik szenvednek, menekülnek vagy kiszolgáltatokká váltak, a betegekért és az árvákért. A Szűzanya oltalma erősítse meg őket!”
Szabó Ervin, a nagyvárad-olaszi templom plébánosa beszédében a legősibb Mária-imának a történetét elevenítette fel, melyet 250-ben, a keresztényüldözés idején a kopt keresztények írtak le egy karácsonyi liturgia részeként: „Oltalmad alá futunk, Istennek szent Anyja”.
Ez mind a mai napig fennmaradt a hívek kitartásának, hitének, a Szűzanya iránti bizalmának és tiszteletének köszönhetően – mondta a plébános. – Nekünk sem kell félnünk a gondoktól, a bajoktól, hanem vigyük bátran a Szűzanya elé.
Májusban a Nagyboldogasszony-székesegyház, júniusban a Szent Katalin-telepi római katolikus plébánia, júliusban a Neokatekumenális Út közösségei, augusztusban megint a Nagyboldogasszony-székesegyház, szeptemberben a Szent László-plébánia, októberben pedig az nagyvárad-olaszi római katolikus plébánia vállalta a Mária-tisztelet közvetítését.
Ezt a formát a 2025-ös jubileumi szentévben is folytatja majd az egyházmegye.
Forrás és fotó: Romkat.ro; Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye Facebook-oldala
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria