Az eseményen Kovács Gergely gyulafehérvári érsek és Kocsis Fülöp hajdúdorogi érsek-metropolita is jelen volt.
A konferencián Kocsis Fülöp érsek Máriapócs a nemzetek megbékélésének helye és eszköze címmel tartott előadást.
Brassó, Bukarest, Hargita (Csík, Gyergyó, Udvarhely), Háromszék, Kolozs, Maros, Neamt, Szatmár, Suceava megye és Máriapócs Mária-út-projektjében tevékenykedő civil, egyházi és politikai képviselők is részt vettek az idén tizenkettedik alkalommal megrendezett konferencián.
A tanácskozás keretében írták alá Csíksomlyó és Máriapócs testvérkapcsolati megállapodását.
A dokumentum szerint a kegyhelyek együttműködnek a keresztény értékek megőrzése és minél részletesebb bemutatása érdekében; munkatalálkozókat, konferenciákat, zarándoklatokat, előadásokat és lelkigyakorlatokat szerveznek; Kárpát-medence-szerte népszerűsítik a Mária-utat, részt vesznek nemzetközi együttműködésekben, és együtt nyújtanak be pályázatokat.
A máriapócsi kegyhely igazgatója elmondta, tavasszal lesz „szezonnyitó” Máriapócson, Csíksomlyón pedig a zárórendezvény. „Mariazell és Csíksomlyó között 1400 kilométer a távolság. Ezt az utat kellene felfestésekkel, jelzésekkel, szállásokkal fejleszteni, így az El Caminóhoz hasonlóan lehetne a Mária-kegyhelyeket végigjárni, ezáltal a magyarságot is összekötni” – mondta Mosolygó Péter. Hozzátette: nemcsak gyalogosan, hanem akár kerékpárral, lovaskocsival is meg lehetne tenni az utat.
A megállapodás része az is, hogy a jó gyakorlatokat átveszik egymástól a kegyhelyek – hangzott el az eseményen. – Így a csíksomlyói kegyhely fenntartói a búcsúnaptár terén szeretnének előrelépni; a görögkatolikus kegyhely vezetői pedig a csíksomlyói zarándokház működését tartják követendőnek.
Forrás és fotó: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria