„Jézus megtanítja a ma emberét az önzetlen, tiszta szeretetre, az apai szív mérhetetlen nagyságára, a megbocsátás, az elfogadás, a szeretet fontosságára és erejére” – mondta homíliájában Udvardy György pécsi megyéspüspök Mezőkövesden, a Jézus Szíve-búcsún.
Több mint ezren vettek részt az idei ünnepségen és körmeneten június 14-én. A búcsú előtti két estén Tamás Barna jezsuita tartott lelki előkészületet a híveknek.
Június 12-én, pénteken, Jézus Szentséges Szívének ünnepén este nyolc órakor kezdődött a szentmise, amelynek végén gyertyás körmenet indult a templom melletti Kavicsos-tóhoz. Itt az egyház imáját, a kompletóriumot a város családjaiért ajánlották fel.
A szombati előesti szentmise 18 órakor kezdődött. Június 14-én a reggeli szentmise után a hívek megtekintették a Kavicsos-tó mentén kihelyezett „hétvirágos kereszteket”, amelyeket Berkes László pápai prelátus áldott meg.
A délelőtti ünnepi szentmisén, amelyet Udvardy György pécsi megyéspüspök celebrált, már több mint ezer hívő vett részt. A szertartás elején Fekete Zoltán polgármester köszöntötte a megjelenteket.
Udvardy György prédikációjában a Jézus Szíve-ünnep üzenetéről, illetve Jézus Szívének tanításáról beszélt. Ezt követően a hívők körbevonultak az oltáriszentséggel a tó körül, megerősítve Istenbe vetett hitüket.
Fotó: Pécsi Egyházmegye
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria
