Birher Nándor 2019 óta dolgozott a PPKE Minőségbiztosítási és Jogi Osztályán és részt vett az egyetem öt évre szóló akkreditációjának előkészítő munkáiban. A teológus és jogász végzettségű szakember idáig a Károli Gáspár Református Egyetem Jogtörténeti, Jogelméleti és Egyházjogi Tanszékének vezetője is volt. Tudományos munkásságában azt vizsgálja, hogy egy szervezet életében hogyan egyeztethetők össze az olyan szabályozók, mint a jog, erkölcs, vallás és a szabványok, protokollok.
Birher Nándor a BTK honlapján megjelent interjújában arról beszélt, hogy a Pázmány 2021-ben történt, öt évre szóló akkreditációján túl az egyetem öt doktori iskolája számára is önálló minőségbiztosítási rendszert építettek ki, garantálva a legmagasabb minőségű oktatást és kutatást. Mint mondta, a szervezetfejlesztésben fontosnak tartja a tudománymetriát és a tudományosságban létrejövő értékeket, valamint a szabályozáskomplexitást, ahol a jog, erkölcs, vallás és gazdaságosság egyszerre vannak jelen és érvényesülnek.
„Nagyon fontos a keresztény szemléletű tudományos munka,
és azt gondolom, ezen a területen van a BTK igazi jövője. Végül is mi képezzük a jövő elkötelezett vezetőit, akik maguk fordítják le konkrét tettekre azt a többletet, amit az egyházi intézményektől az állam elvár” – jelentette ki az új dékán a PPKE BTK honlapján olvasható interjúban.
Az új campus megépüléséig a Pázmány bölcsészkar összes képzése ősztől a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) területén található Danubianum épületébe költözik. Az új dékán szerint meg lehet találni a Bartók Béla út környékének előnyeit, hogy a diákok otthonosan érezzék magukat az új környezetben.
„A környék adottságait, a közösségi helyeket fel kell kutatni, és adott esetben megállapodást kell kötni a környéken lévő felsőoktatási intézményekkel és más partnerekkel, hogy a rendelkezésre álló helyiségek és egyes szolgáltatások a pázmányos diákok számára is igénybe vehetők legyenek. Ebből a szempontból kedvező, hogy eleve egy egyetemi campuson kaptunk ideiglenes helyet.”
Birher Nándor az interjúban egy másik oldaláról is bemutatkozik, hiszen tudományos igénnyel vizsgálta a sör kultúrtörténetét, könyvet írt róla, emellett házi sörfőző gépet is épített barátaival.
Forrás és fotó: PPKE BTK
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria