A képzés átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt a művészettörténettől, esztétikától a gazdasági, jogi, társadalomtudományi, kommunikációs ismereteken át a művészetszervezői és közvetítői ismeretekig. Ezek az ismeretek abban segítik az instruktort, hogy képes legyen átlátni, megtervezni, megszervezni, összefogni, irányítani és lebonyolítani művészeti és kulturális projekteket – önállóan, illetve más területekhez tartozó szakemberekkel együttműködve.
Az egri képzés kuriózuma, hogy háromféle művészeti területhez – képzőművészethez, mozgóképművészethez és zeneművészethez – kapcsolódó közvetítői tudást kínál, háromféle specializáción keresztül:
– kiállításszervezői és képzőművészeti instruktor,
– mozgóképművészeti instruktor,
– koncertszervező és zenei kurátor specializáció.
A szakot az egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Karán hirdetik meg január végén. A megfelelő alapdiplomával rendelkezők február 15-ig nyújthatnak be jelentkezést a 2023 szeptemberében induló nappali vagy levelező képzésre.
A négy féléves képzési idejű művészeti instruktor MA képzéssel együtt immár 13 mesterszakkal, 21 osztatlan (mesterfokozatot nyújtó) szakkal, 32 alapképzéssel és 9 felsőoktatási szakképzéssel várja a továbbtanulókat az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem a 2023/2024-es tanévre.
Forrás és fotó: Eszterházy Károly Katolikus Egyetem
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria