Útnak indultak Rómába Brenner János boldoggáavatási ügyének iratai

Hazai – 2008. augusztus 26., kedd | 9:00

Augusztus 25-én, hétfőn délelőtt Budapesten, az Apostoli Nunciatúra székházában Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius átvette a Brenner János boldoggáavatási eljárásában a Szombathelyi Egyházmegyében lefolytatott per során elkészített dokumentációt.

Az ünnepélyes átadáson jelen volt Veres András püspök, valamint Császár István, az ügy jegyzője, és Kürnyek Róbert, a dokumentumok hivatalos kézbesítője.

A mintegy 10 000 oldal a Nunciatúrán keresztül jut el a Szenttéavatási Ügyek Kongregációjába, ahol az illetékes vatikáni hivatalok megvizsgálják a dokumentumokat, melyek között megtalálhatók a vértanú sorsú káplán szentbeszédei és írásai, a még élő szemtanúk vallomásai, valamint történészi és teológiai szakvélemények. Minden dokumentumot magyar és olasz nyelven két-két példányban jutattnak el a Kongregációnak.

A boldoggáavatás állásáról bővebben a Martinus szeptemberi számában olvashatnak.

Szombathelyi Egyházmegye/Magyar Kurír