A program szentmisével vette kezdetét, amelyet Dékány Ferenc celebrált az ásványrárói Szent András-templomban. A nap játékokkal folytatódott, melybe a helyi híveket is bevonták, akik láthatóan örültek, hogy a templom megtelt vidám gyerekekkel és családjaikkal.
Ezután mindenki eljutott arra a helyre, ahol a farkaskölyök falka június 28-a óta tartja éves falkatanyázását, majd ott a családokat bevonó nagy játékkal folytatódtak a programok Lord Baden-Powell pedagógiájának négy pontjának megfelelően: jellemnevelés, kézügyesség, egészség és fizikai erőnlét, valamint mások szolgálata. Mindezt egy ötödik, a katolikus cserkészpedagógiára jellemző ponttal gazdagítva: a hit fejlesztése.
A falkatanyázás során a farkaskölykök Kipling Dzsungel könyvének Vörös kutyák című fejezetében leírtak szerint éltek és játszottak, amely fejezet tele van üzenetekkel a bátorságról, a haza védelméről, a bölcsességről és az összefogásról. Ezzel párhuzamosan a lelki szál a Miatyánk köré épült, a „Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma" mondatnak szentelt napon a farkaskölykök megtanulták, hogyan kell kenyeret gyúrni és az Oltáriszentséget imádni, szintén a helyi plébános, Ferenc atya rendelkezésre állásának köszönhetően.
Az előző héten a katicabogarak, a 8 és 11 év közötti lányok első tanyázására került sor Tata környékén, míg július közepén a felfedezők (a 12 és 17 év közötti fiúk) a szlovákiai és lengyelországi európaicserkészekkel sátoroznak.
Az Európai Cserkészszövetség katolikus cserkészetét a Szentszék az ifjúságipasztoráció hatékony eszközeként ismerte el. A cserkészszövetség mint a Krisztushívők pápai jogú magántársulása idén ünnepli elismerésének huszadik évfordulóját.
Forrás: Győri Egyházmegye
Szöveg és fotó: Carlo Volpe
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria