Az El Houssounban lévő szalézi központban folyamatosan gondoskodnak a kitelepítettekről. „Mindenekelőtt a nőket és a gyermekeket helyezzük el a létesítményeinkben, akik valószínűleg legalább karácsonyig nálunk maradnak. A libanoni helyzet napról napra romlik. Néhány hete egy falut bombáztak, alig egy kilométerre az El Houssoun-i missziónktól” – mondta a rend egyik tagja.
A libanoni helyzet azonban Szíriát is érinti. „Libanonban sok szíriai menekült is van. Ma visszatérnek hazájukba, de nincs semmijük. Az alapvető szükségleti cikkek, amelyeket Szíriában vásárolnak, mind Libanonból származnak, ezért az élet Szíriában napról napra nehezebbé válik” – teszik hozzá.
„Nem hagyhatjuk magukra azokat az embereket, akik a Közel-Keleten szenvednek az erőszak miatt. Biztonságos tereket kell teremtenünk a számukra, különösen a gyermekek számára, és továbbra is támogatást és segítséget kell nyújtanunk nekik mindenben, amire szükségük van. Fel kell készülnünk a tél érkezésére, és mindenekelőtt fenn kell tartanunk az oktatáshoz való hozzáférést, hogy ne veszítsünk el egy újabb generációt” – fogalmazott Alejandro León venezuelai szalézi szerzetes, a Közel-Keleti Szalézi Tartomány misszionáriusa, aki november 5-én a madridi székhelyű szalézi missziós iroda által szervezett sajtótájékoztatón számolt be a Libanonban és a régió többi részén zajló eseményekről.
A közel-keleti régió helyzete kilátástalannak tűnik; a libanoni háborúban eddig több mint 1,4 millió ember vált földönfutóvá, a bombázásoknak több mint 2000 halottja és több mint 12 ezer sebesültje van. A madridi székhelyű szalézi missziós iroda közel-keleti sürgősségi kampányt indított annak érdekében, hogy még többen támogassák a térség legkiszolgáltatottabbjait. (Adományozásra IDE kattintva nyílik lehetőség.)
A szaléziak 1926 óta vannak jelen a Közel-Keleten: Egyiptomban, Izraelben, Palesztinában, Libanonban és Szíriában. Több ezer gyermekről és fiatalról gondoskodnak iskolák és szakképzési központok révén, amelyek jövőbeli lehetőségeket kínálnak. Számos kezdeményezés és projekt indult a menekült és kiszolgáltatott emberek befogadására és támogatására egy olyan régióban, amely évek óta fegyveres konfliktusoktól és gazdasági-társadalmi válságtól szenved.
Forrás és fotó: Infoans.org
Magyar Kurír
(he)
Kapcsolódó fotógaléria