Szent pillantással – Szegeden nyílik kiállítás a Magyar Kurír fotóiból

Kultúra – 2025. március 7., péntek | 8:24

Szent pillantással címmel Esztergom (Keresztény Múzeum), Győr (Triangulum Galéria), Budapest (Szent Angéla ferences iskola), Kazincbarcika (Don Bosco Sportközpont) után Szegeden is látható lesz a Magyar Kurír fotósai, Merényi Zita és Lambert Attila nagy sikerű tárlata. A Magyar Katolikus Egyház életét bemutató kiállítás március 11-én, kedden nyílik a Szegedi Dóm Látogatóközpontban.

A Szegeden, március 11-én 17 órakor nyíló tárlat gazdája a Magyar Kurír szerkesztősége. A kiállításon Merényi Zita és Lambert Attila, a Magyar Kurír munkatársainak alkotásait lehet megtekinteni.

A nyolcvan képet tartalmazó kiállítást Janka Ferenc görögkatolikus lelkipásztor, a Gál Ferenc Egyetem rektorhelyettese nyítja meg. A megnyitón közreműködik Horák Renáta operaénekes.

Merényi Zita és Lambert Attila (Fotó: Halász Gábor)

A megnyitón Kuzmányi István diakónus, a Magyar Kurír igazgató-főszerkesztője ajánlja a kiállítást a látogatók figyelmébe. Az alkalmon jelen lesznek a fényképek készítői is.

A kiállításon tíz év képeit láthatjuk. Sokszor a magyar Egyház ikonikus eseményeit, sokszor ellesett pillanatokat. Mert Isten, aki a rejtekben is lát minket, ahogy imádkozunk, néha egy egyházi fotóst küld, hogy megörökítsen egy szent pillanatot. Munkatársaink képei – kilépve az online vagy nyomtatott újság világából – bizonyítják művészi erejüket; megérintik, meghökkentik a szemlélőket.

Ennek a csodának Szegeden, a Dóm Látogatóközpontban (Dóm tér 16.) is a részesei lehetnek. 

A kiállítás díjtalanul látogatható május 4-e, vasárnapig a látogatóközpont nyitvatartási idejében (keddtől vasárnapig 9-17 óráig, hétfőn a látogatóközpont zárva tart). 

Fotó: Szegedi Dóm Látogatóközpont; Magyar Kurír

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria