Felszólalt a pénzügyi spekulátorok ellen, azokhoz a felkelőkhöz hasonlítva őket, akik nyáron üzleteket romboltak le és gyújtottak fel Londonban. Mindkét csoport megnyilvánulásai súlyos problémák jelei - hangsúlyozta a főpásztor. Ha egy felkelő felgyújt egy kis üzletet, amelyre közösségének szüksége van, vagy egy spekulátor hátat fordít annak az alapvető kérdésnek, hogy ki fizeti meg az ő pénzügyi kalandozásait, olyan képet kapunk, amelyben ezek a különálló atomok a sötétségbe vesznek – mutatott rá az anglikán egyház vezetője. A londoni pénzügyi központ, a City pénzügyi szakemberei és fiatal felkelők esetében eltűntek a korlátok, visszaéltek a bizalommal, amit most végleg elvesztettek.
Nem az első alkalom, hogy Rowan Williams canterburyi érsek, 77 millió anglikán vezetője felemeli szavát a londoni zavargásokat követően. Novemberben a „The Guardian” brit napilap hasábjain fejezte ki szomorúságát a fővárosban történtek miatt. Buzdította a kormányt, hogy tegyen lépéseket azoknak a fiataloknak az érdekében, akik úgy gondolják, hogy nincs semmi vesztenivalójuk.
A főpásztor december elején azt kérte a kormánytól, hogy vizsgálja felül a megszorító intézkedések társadalmi hatását. Figyelmeztetett arra, hogy újabb felkelések várhatók, ha a hatóságok nem tesznek többet a peremre szorult fiatalokért. Az anglikán egyház továbbá támogatta az ún. Robin Hood-adót a pénzügyi tranzakciók megadóztatására és a spekulációk ellen kialakult „Occupy London” (Foglaljuk el Londont) mozgalmat.
Vatikáni Rádió/Magyar Kurír