Hetvenezer hívő él munkatáborokban Észak-Koreában

Kitekintő – 2013. január 14., hétfő | 14:33

A Nyitott kapuk elnevezésű szervezet a világ több mint hatvan országában támogatja az üldözött keresztényeket.

Köztudott, hogy a vallásüldözés drámája növekvőben van világszerte, azonban a legfrissebb adatok szerint a jelenség legnagyobb mértékben a keresztényeket sújtja. Ez derül ki a Nyitott kapuk 2013 jelentésből, miszerint tizenegy éve Észak-Korea vezeti azoknak az államoknak a listáját, ahol a legnehezebb kereszténynek lenni. A kommunista állam erőszakosan tilt minden vallást. A keresztényeket a rendszer ellenségének tartják, letartóztatás, börtön, kínzás, sőt nyilvános kivégzés vár rájuk. A munkatáborokban mintegy 70 ezer hívőt tartanak fogva.

A Nyitott kapuk tájékoztatása szerint a kegyetlen elnyomás ellenére 400 ezerre becsülhető a katakomba-keresztények száma, amely egyre nő. A Nyitott kapuk 1955 óta tevékenykedik azokban az országokban, amelyekben a legnehezebb a keresztények helyzete.

Alapítója, András testvér Isten csempésze című önéletrajzi írásában számolt be arról, hogyan juttatta be annak idején a vasfüggöny országaiba a Szentírást. Az egyik legnagyobb kihívás, amellyel az üldözött keresztényeknek még ma is szembe kell nézniük egyes országokban, az elszigeteltség. Nem juthatnak hozzá Isten Szavához, mivel veszélybe kerülhetnek, ha otthonukban Bibliát tartanak. El vannak szakítva Krisztus testétől, az Egyháztól, mivel megtagadják tőlük még a legalapvetőbb szabadságjogokat is, így nem léphetnek kapcsolatba más országok híveivel. A Nyitott kapuk szervezet több mint 60 országban van jelen, hogy támogassa az üldözött keresztényeket.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír