A japán miniszterelnök ezt követően találkozott Pietro Parolin bíboros államtitkárral és Dominique Mamberti érsekkel, a Vatikán államközi kapcsolatainak titkárával.
A szívélyes légkörben zajló megbeszélések során a felek utaltak a Japán és a Szentszék között fennálló jó kapcsolatokra, az egyház és az állam közötti egyetértésre és együttműködésre a nevelés, a szociális kérdések és az egészségügy terén. Foglalkoztak aktuális regionális és nemzetközi témákkal, különös tekintettel azokra a kezdeményezésekre, amelyek a béke és a stabilitás előremozdítását célozzák az ázsiai kontinensen. Továbbá érintették Japán elkötelezettségét a fejlődésért való együttműködésben elsősorban Afrikában, illetve szó esett a környezetvédelemről és a nukleáris fegyverleszerelésről – tájékoztat a szentszéki sajtóközlemény.
A találkozó során a japán delegáció három szimbolikus értékkel bíró tárgyat ajándékozott a Szentatyának. Az egyik egy 20 cm átmérőjű ún. „csodatévő tükör”, amely fény hatására keresztet vetít a falra. A tárgyat a japán keresztények használták az üldöztetés idején, amikor tilos volt a Felkelő Nap Birodalmában a keresztény szimbólumok használata. A másik két ajándék: V. Pál pápa és az 1615-ben Rómába érkezett első japán nagykövet portréja, aki kérte, hogy küldjenek katolikus misszionáriusokat Japánba. Ferenc pápa pedig egy márványlapot ajándékozott a japán küldöttségnek: Az Úr angyala megszabadítja Szent Pétert a jeruzsálemi börtönből elővezettetése vigíliáján (ApCsel 12,1-17).
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria