Eltelt egy emberöltő: jövőre lesz 35 éve, hogy elfogadták az ENSZ Gyermekjogi egyezményét. Eleget tudunk a gyermekjogokról? Hogyan érint, hogyan jön közel hozzánk egy-egy téma, kérdés, hogyan tehetünk a saját környezetünkben mi is azért, hogy a gyermekek Magyarországon szerető, kiegyensúlyozott érzelmi közegben nevelkedjenek? Milyen jelekre legyünk figyelmesek, amelyek arra engednek következtetni, hogy egy kisgyermek jogai sérülnek?
A műsorban az ENSZ Gyermekjogi egyezményének főbb cikkei mentén beszélgetnek a stúdióba meghívott szakértők, jogászok, pedagógusok, papok, pszichológusok. A védelem, ellátás-gondozás, részvétel tematikus egységei számos aktuális kérdést felvetnek, a műsor készítőinek pedig nem titkolt célja a figyelemfelhívás és a szemléletformálás.
„Pedig hát engemet sokszor nem is tudtam, hogy miért, vertek, mint apró gyermeket, ki ugrott volna egy jó szóra nyomban” – olvashatjuk e megrázó szavakat József Attila Levegőt! című versében.
Az első adásokban az erőszaktól való védelem kérdéskörét járják körül, a műsor vendége lesz többek között Benyusz Márta gyermekjogi szakértő, Csáky-Pallavicini Zsófia gyermek- és ifjúsági szakpszichológus, Dobszay Márton Benedek OFM, a Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciájának elnökségi tagja, az Emberi Méltóság Stratégia szerzetesi szempontjainak képviselője és még sokan mások.
„Isten abban a hatalmas kegyelemben részesített minket, hogy »saját képmásunkra« gyermeket alkothatunk, a férfi és a nő szerelme létre hívhat egy új embert.
Óvjuk és védjük a gyermeket, jövőnk zálogát, türelemmel, odaadással.
Fejünket emeljük az égre, mércénket állítsuk magasra.
Szeressünk.
Ahogy Mennyei Atyánk szeret bennünket” – olvasható a műsor ajánlójában.
Forrás és fotó: Magyar Katolikus Rádió
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria