Többek között Enrico Letta volt olasz miniszterelnök és Paul Richard Gallagher, a Szentszék államközi és nemzetközi szervezetekkel való kapcsolatokért felelős titkára is részt vesz a közgyűlésen.
A közelmúltbeli európai parlamenti választásokat követően a tagállamok püspöki konferenciáinak püspök küldöttei megvitatják az EU jövőjét a jelenlegi nemzetközi geopolitikai helyzetben, amelyet háborúk, nyugtalanság és instabilitás jellemez a világ különböző régióiban.
Enrico Letta, a Jacques Delors Alapítvány elnöke, Olaszország volt miniszterelnöke is hozzászól ehhez a kérdéshez. Az uniós püspököknek lehetőségük lesz arra, hogy megvitassák vele az EU előtt álló társadalmi, gazdasági és politikai kihívásokat.
A COMECE őszi közgyűlése alkalmat ad arra is, hogy a résztvevők elgondolkodjanak az EUMSZ 17. cikkelyének végrehajtásáról, amely 2009-ben lépett hatályba a lisszaboni szerződéssel. Ez a cikkely szabályozza a nyílt, átlátható és rendszeres párbeszédet az egyházak és az uniós intézmények között. A püspökök ezt a témát Fearghas O’Béarával, az Európai Parlamenti Kutatószolgálat osztályvezetőjével, az EU valláshoz való viszonyulásáról szóló tudományos tanulmány szerzőjével vitatják meg.
Egy másik téma az európai munkaerőpiac jövője, különösen a technológiai fejlődés, az éghajlati válság kihívásai és a nemzetközi gazdasági feszültségek fényében. A COMECE püspökei ezeket a kérdéseket az Üzleti Vezetők Nemzetközi Keresztény Uniója (Union Internationale des Associations Patronales Catholiques, UNIAPAC) országos elnökeivel együttműködve fogják megvizsgálni.
Végül a közgyűlés egyik ülésén azt vizsgálják, hogyan lehetne a szinodalitásról szóló püspöki szinódus dokumentumának elemeit beépíteni a COMECE munkájába.
Forrás és fotó: COMECE; Romkat.ro
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria