Sok olyan kérdés, amelyet Trump elnök a legutóbbi rendeleteiben érint, valamint azok, amelyeket a következő napokban kiadhat, olyan ügyek, amelyekben az Egyház sokat tud nyújtani. Az elnöki rendeletek egyes intézkedései, például a bevándorlókkal és menekültekkel való bánásmódra, a külföldi segélyekre, a halálbüntetés kiterjesztésére és a környezetvédelemre vonatkozók mélységesen aggasztóak és negatív következményekkel járnak, közülük sok a legsebezhetőbbeknek fog ártani.
Az elnöki rendeletek egyéb intézkedései pozitívabb megvilágításba helyezhetők, mint például annak az igazságnak az elismerése, hogy minden emberi személy férfi vagy nő.
Szeretném megismételni, hogy a Katolikus Egyház nem kötődik egyetlen politikai párthoz sem, ahogy a püspöki konferencia sem. Nem számít, hogy ki a Fehér Ház lakója, vagy ki van többségben a Capitolium-dombon (ti. az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusában – a szerk.), az Egyház tanítása változatlan marad.
Reméljük, hogy országunk vezetése átgondolja azokat az intézkedéseket, amelyek nem csak néhány személy emberi méltóságát veszik semmibe, hanem mindannyiunkét.
Az ősi hagyományt követve Ferenc pápa 2025-öt a remény jubileumi évének nyilvánította. Keresztényként a mi reménységünk mindig Jézus Krisztusban van, aki viharban és csendes időben is vezet bennünket. Ő minden igazság forrása. Imádságunk a remény imája, hogy mint egy sok ajándékkal megáldott nemzet, tetteink valódi gondoskodást mutassanak a legsebezhetőbb testvéreink iránt, beleértve a meg nem születetteket, a szegényeket, az időseket és elesetteket, valamint a migránsokat és a menekülteket. Az igazságos bíró nem is vár el kevesebbet.
Forrás: Az Egyesült Államok Katolikus Püspöki Konferenciája
Fotó: Vatican News
Hollósi Judit/Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria