Ma már bárki jelentkezhet a Ferences Ifjúsági Téli Találkozóra, aki szeret közösségben lenni, fontos számára a hitélete, nem veti meg az öröm és a játék pillanatait, és szeretné jobban megismeri a ferences lelkiséget. Ezért rendszerint a ferencesek dési kolostorában tartják a téli találkozót amelyre 15 éves kortól 38 éves korig jelentkezhetnek az érdekélődők.
Az idei FITT március 7-én, pénteken kezdődött. A találkozón több száz fiatal vett részt. Magyarországról is érkeztek vendégek – ferences nővérek – Désre.
A ferences nővérek lehetőséget nyújtottak a fiataloknak a beszélgetésre, ismerkedésre, a kiscsoportban való megosztásra, hogy a Naphimnusz évében együtt gondolkodjanak és töltekezzenek minden ajándék által, mely gazdagon megadatik a ferences lelkiségből.
Áldott légy, Uram, minden emberért és minden ajándékodért, melyekkel növekedésünket, javunkat szolgálod!
A mi Atyánk jó, ezért minden teremtménye jó – mondta Juliánus testvér Szent Ferenc nyomán szombaton reggel a templomban.
Nem érdemes menekülni sötétségeink elől, mert akkor vagyunk jól, ha megéljük azt, ami van.
Szent Ferenc lelki sötétsége idején dicsérte a Naphimnuszban a teremtmények által az Urat – hívta fel a fiatalok figyelmét Juliánus testvér. – A sötétség kapu Istenhez, ezért Isten dicsősége az ember sötétségében is megnyilvánul.
Az elmélkedés után számos kérdés segítette a hallottak kiscsoportos feldolgozását.
Délután újabb kihívást kaptak a csoportok: misszióként jó tetteteket kellett cselekedniük a városban – megkeresve a módját a Naphimnusz lelkiségének hirdetésére.
A kora esti órákban a missziós csoportok bemutathatták tevékenységüket rövid, kreatív videók által.
Ezt követően a Naphimnusz lelkiútján járhattak, amelyet a szervező fiatalok egész délután készítettek a résztvevők számára.
Dicsérjétek az Urat és áldjátok,
És mondjatok hálát neki.
És nagy alázatosan szolgáljátok!
(Sík Sándor fordítása)
Az idei találkozóra a 2024-es FITT-en készült videoösszeállítással hívták a fiatalokat:
Forrás: erdélyi Ferences Rendtartomány; ferencesnoverek.hu; ferencesprogramok.ro; szerzetesek.hu
Fotó: ferencesnoverek.hu
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria