A szervezet a projekt során együttműködik a Latin-Amerikai Jezsuita Egyetemek Szövetségének (AUSJAL) környezettel és fenntarthatósággal foglalkozó hálózatával, illetve az Emberi Jogok Interamerikai Bizottságával (CIDH).
„Közös választ kell adni, amelyhez mindenki hozzáteszi a maga tudását, hogy hosszú távú változást érjünk el” – nyilatkozta Mauricio López, a REPAM főtitkára. Véleménye szerint „a kezdeményezés egy folyamat elejét jelenti, amely igyekszik megerősíteni az egységet és az erőfeszítéseket Amazónia védelmében”.
A jelentés foglalkozik az emberi közösség sokszínűségével, illetve problémáikkal az emberi és közösségi jogok területén; bemutatja majd az amazóniai közösségek mindennapi helyzetét az egészség, a nevelés és az életkörülmények tekintetében. Ezért alapvető kiemelni, hogy „az egyetem szerepe az, hogy segítse a társadalom átalakulását, javaslatokat nyújtva a strukturális változásokra”.
Ferenc pápa 2019-re püspöki szinódust hívott össze, amelynek témája: „Amazónia: új utak az Egyház és az átfogó ökológia számára”. 7,5 millió négyzetkilométer, a világ biodiverzitásának egyik legnagyobb rezervátuma; a bolygó legfontosabb erdőinek több mint egyharmada itt található. Több országra kiterjed, közöttük Brazíliára, Bolíviára, Ecuadorra, Perura és Venezuelára.
Forrás: Vatikáni Rádió
Fotó: Vatican News
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria