Admissziót ünnepeltek Egerben

Hazai – 2020. február 7., péntek | 14:04

Az olasz Michele Gervasoni és a paraguayi Geovanny Fernando Salazar Herrera admisszió szertartás keretében megerősítette a papi hivatásra irányuló szándékát az egri Szent II. János Pál Pápa Missziós Központban február 4-én. Az ünnepi szentmisét Ternyák Csaba érsek mutatta be.

Michał Bartosz Muszyňsky, a Redemptoris Mater Egyházmegyei Missziós Szeminárium rektora elmondta: ezzel a szertartással az Egyház megerősíti a hivatást, kifejezi örömét, s fontos állomás ez a lelki életben is.

Lényeges a megfelelő lelki felkészülés is: a jelöltek virrasztással, imádsággal töltötték a megelőző estét. Michele Gervasoni IV. évfolyamos papnövendék elmondta: az admisszió által Isten segítségét kapják, és hálát adnak a kapott kegyelmekért.

„Mindnyájunknak küldetésünk van, a mai napon azonban különösen értetek imádkozunk, akik hamarosan elköteleződtök Istennek, valamint Jézus Krisztus Egyházának. Erősítsen meg benneteket az Úr, adja meg nektek a mindvégig való kitartás és hűség kegyelmét” – kívánta a szentmisét bemutató Ternyák Csaba egri érsek szentbeszédében.

Az admisszió az egyházi rend felvétele előtti egyik lépcsőfok, formális felvétel a diakónusszentelésre, illetve papszentelésre készülők közé.

Forrás és fotó: Egri Főegyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria